‘TEDBİRLERİMİZİ ALDIK’

'Dere geçilirken, at değiştirilmez' sözünden hareket ettiklerini ve devre arasının gelmesiyle de hamlelere başladıklarını belirten Başkan Uyanık, “Yoksa doğru hareketi doğru zamanda yaptığımızda amacına ulaşmaz. Eksik gördüğümüz şeylerin devre arası itibariyle tedbirlerimizi almış bulunuyoruz” dedi

‘TEDBİRLERİMİZİ ALDIK’

‘NEYİN EKSİK GİTTİĞİ FARK EDİYORUZ’

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, son yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 'Dere geçilirken, at değiştirilmez' sözünden hareket ettiklerini ve devre arasının gelmesiyle de hamlelere başladıklarını belirten Başkan Uyanık, “Devre arasında ‘dere geçerken at değiştirilmez’ geleneksel atasözümüzün arkasında bir şeyleri ifade etmiştik. Devre arası bittiğinde oturup, ne yaşadık ne yaşamadık, nerede hata yapıyoruz açık yüreklilikle ve sükunetle değerlendirme zamanı bulduğumuz için birtakım değişiklikleri devre arasına bırakmıştık. Yoksa bizde sezon içerisinde herkes kadar neyin eksik gittiğini, nerede hata yaptığımızı fark ediyoruz. Dolayısıyla biz kulüp yöneticileri olarak işin selameti açısından doğru hareketleri doğru zamanda yapabilirsek başarılı olabiliriz. Yoksa doğru hareketi doğru zamanda yaptığımızda amacına ulaşmaz. Eksik gördüğümüz şeylerin devre arası itibariyle tedbirlerimizi almış bulunuyoruz” dedi.

‘SAMSUNSPOR’UN DÜNYAYA AÇILAN YÜZÜ OLACAK’

Genel Menajerliğe getirilen Mustafa Aztopal’ın ağırlıklı olarak yurt dışında çalışacağını söyleyen Başkan Uyanık, “Mustafa Aztopal Genel Menajerliğe, Yücel Uyar Teknik Menajerliğe getirildi. Mustafa Aztopal günlük operasyon işlerinin yanında ağırlıklı olarak yurt dışında hem yabancı, hem de gurbetçi oyuncularımızı izleyecek. Ayrıca da Samsunspor'un dünya futboluna açılan yüzü ve gözü olacak. Yücel Uyar da yönetimle, teknik ekip arasındaki köprü olacak. Allah bize Yılport Samsunspor'un sezon sonunu en iyi yerde olmasını görmeyi nasip etsin. Bel altı oyunları olmadan, hakem hatalarının bilinçli yapılmadığı, dürüst, adilce ve fair-play içerisinde bir oyun görmek istiyoruz. Allah bize kimsenin puanını haksızca kazanmayı, kimseye de puanlarımızı haksızca almasına izin vermesin. Bu görüşte sezonu en iyi yerde bitireceğiz” diye konuştu.

‘DAHA İYİ OLANI ALACAĞIZ’

Başkan Uyanık, “Transferlerimizi sezon başından bu yana yapıyorduk. Bazıları scout ekibinin gözlemleri, bazıları da hocamızın istekleriyle yapıldı. Hiç transfer yapmasak da, bugünkü takımımız bireysel hataları daha az yaptığında ligin sonunda bizi başarıya ulaştıracaktır. İlk devre için futbolcu grubumuza teşekkür ediyorum. Yapacağımız transferlerle, daha iyi bir kamp ortamı ve daha iyi bir futbol yönetim kadrosuyla sezona iyi gireceğimizi düşünüyorum. Şu ana kadar Onur Eriş'i, Nurullah'ı ve Yılmaz'ı aldık. Bunun dışında net olarak burada eksiğimiz var oyuncu alalım demiyoruz. Sırf adam almak için oyuncu almayacağız. Devre arasında bizimkilerden çok daha iyi olacağına inandığımız futbolcuları alacağız” şeklinde konuştu.

‘DEĞER KAZANACAK OYUNCULARLA İLGİLENİYORUZ’

Başkan Uyanık konuşmasını şöyle tamamladı: “Forvet bölgesinde araştırmalarımız devam ediyor. Transfer resmi olarak 4 Ocak'ta başlıyor. Kulübünden ayrılmak isteyen federasyona şikayet eden ve protesto çekmiş oyuncular o tarihten sonra olacak. Onlarda 20 günden sonra serbest kalacaklar. Belki o zaman çok önemli bir fırsat transferi çıkacak önümüze. Bunun için bekliyoruz, fırsat transferlerini kolluyoruz. Gelip Samsunspor'a şampiyonluk yolunda hizmet edecek oyuncularla ve gelecekte değer kazanacak genç oyuncularla ilgileniyoruz. Artık biraz bekleme zamanı. Önümüzde daha zaman var. Şimdiye kadar üç transfer yaptık. Çalışmalar ve görüşmeler sürüyor. Transferi bitirdiğimiz isimleri zaten gizlemiyoruz. İmzalar atıldığında aldığımız tüm oyuncuları kamuoyuna açıklayacağız.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER