Tayyip Erdoğan'dan Ivan Bebek'e Sert Eleştiri

Süper Lig kulüp başkanlarını ve yöneticilerini kabul eden Recep Tayyip Erdoğan, Braga-Fenerbahçe maçındaki hakem hatalarına dikkat çekti

Tayyip Erdoğan'dan Ivan Bebek'e Sert Eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Braga-Fenerbahçe maçının hakemi Ivan Bebek’i maçı katletmekle suçladı. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ve kulüp başkanları ile temsilcilerini İstanbul’da kabul eden Cumhurbaşkanı, yaklaşık 2 saat 45 dakika süren toplantıda pek çok konudaki düşüncelerini paylaştı.

Erdoğan, Braga’nın fahiş hakem hatalarıyla Fenerbahçe’yi elediğine dikkat çekerken, “Hırvat hakem çok taraflı bir yönetim gösterdi. Maçı resmen katletti. Fenerbahçe haksız bir şekilde elendi” değerlendirmesinde bulundu.

"UEFA ÖN YARGILI"
Kulüpler Birliği Vakfı’nın Süper Lig A.Ş. ile ilgili sunumunu ilgiyle dinleyen Cumhurbaşkanı, sürekli not alırken, “Güzel bir proje... Elbette destekliyorum. Ancak şunu unutmayın. Kulüplerin gelirlerinin artması demek harcamalarının da artması anlamına gelmemeli. Büyük rakamlardan söz ediyorsunuz. Dolayısıyla bu projenin çok ciddi bir denetim mekanizması olmalı. Biliyorsunuz UEFA’nın mali fair-play kriterleri var. Son olarak Galatasaray’ın başı yandı. Süper Lig A.Ş.’nin de bu aşamada çok dikkatli olması gerek. UEFA Türkiye’ye karşı ön yargılı. Kulüplerimizin UEFA ile herhangi bir sıkıntı yaşamaması lazım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER