Taraftara izin çıkmadı

Samsunsporlu taraftarların bugün Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Samsunspor yönetimini protesto etmek için yapacağı yürüyüşe İl Emniyet Müdürlüğü’nden izin çıkmadı

Taraftara izin çıkmadı

Yapımı tamamlanan yeni 19 Mayıs Stadı'nın açılışının federasyon tarafından Süper Kupa finaliyle yapılacağının kesinlik kazanmasının ardından ayaklanan Samsunsporlu taraftarlar, olayı protesto etmek için bugün bir araya gelecekti. Saat 19.00’da Çiftlik Caddesi üzerinde bulunan Şehir Kulübü önünde toplanarak TFF Samsun Bölge Müdürlüğü’ne yürümek isteyen taraftarlara izin çıkmadı.

İPTAL EDİLDİ

OHAL durumunun devam etmesi ve Samsun’da olimpiyatların düzenlenecek olmasından dolayı Samsun İl Emniyet Müdürlüğü taraftarın protestosuna izin vermedi. Dün emniyet yetkilileri taraftar gruplarının temsilcilerine ulaşıp yürüyüş yapmamalarını isteyip aksi takdirde yasal işlem uygulanacağını söylediler. Bunun üzerine ise organizasyonun iptal edildiği belirtildi.

AÇIKLAMA YAPILACAK

TFF Samsun Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenleyecek olan Samsunsporlu taraftarlar, bina önüne siyah çelenk bırakarak protestoyu tamamlayacaklar. Kırmızı beyazlı taraftarlar ayrıca bu organizasyonda Samsunspor Yönetim Kurulu’nu da protesto edecekler. Tüm taraftar gruplarının yer alacağı protestoya kırmızı beyazlı renklere gönül veren herkes davet edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER