Takımlar Havaalanlarında Kaldı!.

Geçtiğimiz hafta yaşanan darbe girişiminin ardından İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası için Samsun'a 9 ülkeden gelecek olan Plaj Voleybolu takımına izin çıkmadı. 2 ülke kesinlikle katılmayacağını belirtti. Diğer ülkelerin ise durumu henüz netlik kazanmadı

Takımlar Havaalanlarında Kaldı!.

OLUMSUZ ETKİLEDİ

Genelkurmay Başkanlığı Karargahında, TSK içerisindeki FETÖ mensubu bir grup subay tarafından geçtiğimiz hafta cuma günü başlatılan darbe girişimi, tüm yurtta yaklaşık 22 saatte kontrol altına alındı. Ancak yurt dışından Türkiye'ye gelecek olanlar bu durumdan olumsuz etkilendi. Samsun'da dün akşam açılış seremonisi yapılan İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası'nda Plaj Voleybolu'na 9 ülkeden takım gelecekti.

KENDİ ÜLKELERİ İZİN VERMEDİ

Bu takımlardan ikisi şampiyonaya kesinlikle katılmayacağını bildirdi. Diğer 7 takıma ise havaalanlarına gitmelerine rağmen, kendi ülkelerinin yönetimi tarafından Türkiye'de güvenlik zafiyeti olması ihtimaline karşı ilk başta çıkış izni verilmedi. Dün akşam geç saatlere kadar yapılan görüşmeler sonunda yine durum netlik kazanmadı. Yaşanan bu gelişmenin ardından, plaj voleyboluna katılım olacağı ancak, bir kaç gün ertelemeli başlatılabileceği öne sürüldü.

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER