Tahta için ne kadar para lazım?

Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu, “Transfer tahtasının açılması için 5 milyon 600 bin civarında para lazım. Tüm alacakları arayarak yapılandırmaya çalışıyoruz” dedi

Tahta için ne kadar para lazım?

O BORÇLARIN YÜZDE 60’I ÖDENDİ 

Samsunspor’un tarihinin en zor günlerini geçirdiğini belirten Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu, “Bugüne kadar gerçekten Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür etmemiz gerekiyor. Onun destekleriyle bugüne kadar geldik. Şehirden de yönetimin sağladığı kaynaklar da oldu. Bugünde transferlerle ilgili Samsunspor’un ciddi bir borcu var. Bu borcu çözmek ve yapılandırmak için mücadele ediyoruz. Herkes bu sorunları yaşıyor. Ama biz puan silme cezasıyla karşı karıya kalmadık. Mevcut kadronun alacaklarının yüzde atmışını ödedik. Transfer ile ilgili borcumuz için de bu şehrin bizlere sahip çıkması lazım. Kulübün desteğe şuan daha çok ihtiyacı var. Her şeyi bir kenara bırakıp bu kulübe destek vermek gerekiyor” dedi.

 

SAMSUNSPOR’UN PUANI SİLİNECEK Mİ? 

Bu sürecin atlatılmasında şehirle el ele vermeleri gerektiğini dile getiren Tutu, “Transfer tahtasının açılması için 5 milyon 600 bin civarında para lazım. Tüm alacakları arayarak yapılandırmaya çalışıyoruz. Bazı futbolcular alacaklarını bu dönemde alamazlarsa daha alamayacaklarını düşünüyorlar. Bunun için kimileri sert tepki gösterip uzlaşmaya yanaşmıyor. Kimileri de bizleri anlayışla karşılıyor. Görüşmelerimiz devam edecek ve bir sonuca ulaşacağız” diye konuştu. Tutu, Samsunspor’un puan silme riski var mı sorusuna ise, “Önümüzde ciddi bir yapılandırılmış borçlar car. Bunları ödemeye devam ediyoruz. Bu şekilde ödemeye devam edersek bir cezayla karşı karşıya kalmayız” diye cevap verdi.

Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER