Taffarel, Galatasaray'la Sözleşme Yenilemeyecek

Galatasaray'ın 2011'den bu yana kaleci antrenörlüğünü yapan Taffarel, kulübün içinde bulunduğu durumdan dolayı ayrılık kararı aldı

Taffarel, Galatasaray'la Sözleşme Yenilemeyecek

G.Saray'ın UEFA Kupası'nı kazanan unutulmaz takımının kalecisi olan ve 2011'den bu yana da kulüpte kaleci antrenörlüğü yapan Claudio  Taffarel, sezon sonunda Florya'ya veda ediyor... Mayıs ayında  Galatasaray ile olan sözleşmesi sona erecek olan  Taffarel, sözleşme yenilemeyi düşünmüyor.

Tecrübeli isim, yönetimle yaptığı görüşmede ülkesine dönerek  Brezilya Milli Takımı'ndaki görevine devam etmek istediğini belirtti. Öte yandan  Taffarel'e ABD'den de teklif geldiği öğrenildi.

6 HOCAYLA ÇALIŞTI

Fatih Terim döneminde  Galatasaray'da göreve başlayan  Taffarel, 5 yıllık süreçte birçok hoca ile birlikte çalıştı.  Taffarel, Prandelli,  Mancini,  Hamza Hamzaoğlu,  Mustafa Denizli ve Riekerink olmak üzere toplam 6 hocayla çalıştı. Brezilyalı, ara geçiş dönemlerinde de takımın başında sahaya çıkmak zorunda kalmıştı. Son olarak istifa eden  Mustafa Denizli sonrası sezon sonuna kadar takımın başında sahaya çıkması istenmişti. Ancak Brezilyalı antrenör, "Ben kaleci antrenörüyüm, teknik adamlık yapmak istemiyorum' diyerek bu teklifi reddetmişti.

AYRILIK KARARI ÜZDÜ

Uzun yıllar  Muslera ile uyumlu bir şekilde çalışan  Taffarel'in veda kararı, başta Uruguaylı kaleci olmak üzere herkesi çok üzdü.  Taffarel'in, kulübün içinde bulunduğu durumdan çok rahatsız olduğu ve ayrılma kararı almasında bunun rol aldığı öğrenildi. Sarı kırmızılı ekip UEFA Finansal Fair Play kurallarına uyum sağlamadığı için  Avrupa'dan 1 yıllık men cezası almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER