Sutopu finalleri bugün

Samsun’da düzenlenen ANALİG Türkiye Sutopu Türkiye Şampiyonası’nın final müsabakaları bugün oynanacak.

Sutopu finalleri bugün

Samsun’da düzenlenen ANALİG Türkiye Sutopu Türkiye Şampiyonası’nın final müsabakaları bugün oynanacak. Ayrıca ilimizde Sutopu takımı kurmak için çalışmaların da başladığı belirtildi

BUGÜN SONA ERİYOR

Türkiye Sutopu Federasyonu'nca ilk kez düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG), Türkiye Sutopu Şampiyonası, Samsun'da başlamıştı. Samsun 19 Mayıs Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya 6'sı kız, toplam 18 takımdan 300 sporcu katıldı. İlk 3 gün klasman maçlarının ardından dün final müsabakaları başladı. Bugün ise yapılacak olan karşılaşmalar sonucunda şampiyon belli olacak.

23 İLDE YAPILIYOR

Türkiye Sutopu Federasyonu Genel Sekreteri Şevkettin Şahan, sutopunun altyapısına bu tür organizasyonların önemli katkı sağladığını söyledi. Sutopu sporunu geliştirmek istediklerine dikkati çeken Şahan, "Sutopu sadece 8 ilde yapılırken, 23 ilde yapılan spor haline geldi. Bu tabii ki sadece bizim değil, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye genelinde çok sayıda havuz yapması sayesinde arttı" dedi.

SUTOPU TAKIMI KURULUYOR

Öte yandan 5 ay önce Sutopu Samsun İl Temsilciliği’ne seçilen Serkan Karaman ise, “İlimizde sutopunun gelişmesi için bu tür organizasyonlar almaya devam etmek istiyoruz. Samsun’a bir sutopu takımı kazandırmak için çalışmalara başladık. Gerekli görüşmelerimizi yaptık ve böyle bir karar aldık. İnşallah Eylül veya Ekim ayında da ilimizde uluslararası bir organizasyon yapmak için girişimlerimize başladık” ifadelerini kullandı.

Mustafa ATASEVEN

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER