Son ayak Samsun'da koşuldu

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Türkiye Kros Ligi’nin son ayağı Samsun'da koşuldu. 38 takımın yarıştığı lig dört ayrı kategoride gerçekleşti. Her kategorinin şampiyonu ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek

Son ayak Samsun'da koşuldu

38 TAKIM YARIŞTI


15 Temmuz Demokrasi Zaferi Türkiye Kros Ligi’nde üç ayaktan oluşan 2016 sezonu Samsun’ da noktalandı. İlkadım Batıpark Kros Alanında, start alan ve 3 bin, 6 bin ve bin metre mesafelerde koşulan yarışlar, genç erkek, genç bayan, büyük erkek ve büyük bayan kategorilerinde
gerçekleştirildi. Ligde Bursa Büyükşehir Belediyesi, dört kategorinin ikisinde şampiyonluk kazandı. Samsun’da yapılan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nin final kademesinde dört kategoride toplam 38 takım yarıştı. Final kademesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor büyük erkeklerde, Bursa Büyükşehir Belediyesi büyük ve genç kadınlarda, Kocaeli Darıca Belediyespor da genç erkeklerde ipi göğüsledi.


ŞAMPİYONLAR ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK


Şampiyonlar, önümüzdeki sezon Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros’ta ülkemizi temsil edecek. Büyük erkekler kategorisinde yarışı İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Ramazan Özdemir, takım arkadaşı Bekir Karayel’in beş saniye önünde tamamlarken, Beştelsiz’den Fetene Regasa üçüncülüğü elde etti. Bu kademede 15 puan toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, toplamda 42’ye ulaşarak Galatasaray ve Beştelsiz’in önünde lig şampiyonluğunu elde etti.


ÜSKÜDAR UNVANINI KAPTIRDI


Büyük kadınlarda geçen yılın şampiyonu Üsküdar Belediyesi, son kademede 15 puan toplamasına karşın unvanını Bursa Büyükşehir Belediyespor'a kaptırdı. Özlem Kaya’nın kazandığı son etapta elde ettiği 8 puanlık fark, Üsküdar için yeterli olmadı. Esma Aydemir, Sevilay Eytemiş, Sabahat Akpınar, Fadime Suna Çelik, Fatma Demir’den oluşan kadrosuyla Bursa takımı, Üsküdar’ın kadınlarda son yıllardaki üstünlüğüne son verip ligin yeni şampiyonu oldu.


ÖDÜLLER VERİLDİ


Bursa Büyükşehir Belediyespor’un genç takımı da zirvedeydi. 25 puan toplayan Gaziantep Şölenspor’un hemen arkasında üçüncü kademeyi 26 puanla tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, üç kademenin toplamında 69 puana ulaşarak genç kadınlar liginin zirvesini kaptı. Bu dalda Fenerbahçe ikinci, Gaziantep Şölenspor da üçüncü oldu. Genç erkeklerde Fenerbahçe, final kademesinde üç sporcusuyla podyumu kaplayarak 12 puan çıkardı, ancak sarı-lacivertlilerin bu sonucu şampiyonluk için yeterli olmadı. Samsun’a 21 puanlık avantajla gelen Darıca, sekiz puanlık farkla ipi göğüsleyen taraf oldu.  Dereceye giren sporculara madalya, takımlara kupalarını Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, İl Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş ve Depo ve Ayniyat Şube Müdürü İsmail Tekin verdi.


Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER