'Skandal'

Samsun Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Judo Teknik Direktörü S.Z.’nin 16 yaşındaki bir sporcuyu tehdit edip küfür ettiğini belgeleyen bir ses kaydı ortaya çıktı

'Skandal'

HER ŞEYİ DEVLET KARŞILIYOR

Olimpiyatlara katılacak ve katılması muhtemel yetenekli sporcuların seçilmesi, yetiştirilmesi, performanslarının geliştirilmesi, eğitimlerinde ve sosyal gelişimlerinde müşterek ve standart bir uygulamanın sağlanması için kurulan olimpik hazırlık merkezlerinden bir tanesi de Samsun’da hizmet veriyor. 18 ilde uygulanan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde (TOHM) amaç ülkenin dört bir yanından yetenekli sporcuları bulup, tüm ihtiyaçlarını karşılayarak olimpiyatlara yetiştirmek. Bu dönem içinde sporcuların kalacak yerleri, öğrenim görecekleri okullar dahil her şey devlet tarafından karşılanırken her ayda 700 ile bin TL arası sporculara ödeme yapılıyor.

 

SES KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Samsun TOHM’da ise okçuluk ve judo branşlarında sporcular yetiştiriliyor. Judoda ise yaşanan bir olay ‘Bu kadar da olmaz’ dedirtti. TOHM Judo Teknik Direktörü S.Z. ile 81 kiloda yıldızlar judo Türkiye Şampiyonu olarak Samsun TOHM’a gelmeye hak kazanan 16 yaşındaki sporcu M.A. ile arasında geçen bir olaya ait ses kaydı ortaya çıktı. Ses kaydında Teknik Direktör S.Z., sporcu M.A’yı TOHM’da tehdit ediyor ve ağıza alınmayacak küfürler ediyor. Ayrıca M.A.’nın polise giderek S.Z. hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. S.Z.’nin Van’da olan ailesin de Samsun’a gelerek görevlilerle görüştüğü belirtildi.

 

İŞTE O SKANDAL SÖZLER

Bakanlığın da soruşturma başlattığı o skandal ses kaydında S.Z. tarafından olay anında söylenen sözlerin bazıları ise şu şekilde, “Sana bir uçar tekme koyarım arka duvara yapıştırırım seni… Senin ağzına yüzüne s... Kes sesini ..., Senin ağzını burnunu s...,  ekran senin g… girsin. Seni öldürürüm, ... ağzına burnuna, hiç kimseye güvenme seni elimden alemi cihan alamaz, ya adam olacaksın yada senin ağzını burnunu tanınmayacak hale getiririm ve bunu yaparken de elimi bile sürmem, sana aklı kim veriyorsa onun ben s..., yalan yalan konuşuyorsun. Allah'tan başka kimseden korkmam ben.”

Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER