Şenol Güneş: Terör Saldırılarını Sadece Kınamayla Geçiştirmek Doğru Değil

Şenol Güneş, "Terörü sadece kınamayla geçiştiriyoruz. Bu doğru bir yol değil. Sigaraya karşı tedbirler alıyorsak teröre de eğitimde tedbirler alacağız." dedi.

Şenol Güneş: Terör Saldırılarını Sadece Kınamayla Geçiştirmek Doğru Değil

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, oynanan  Trabzonspor maçı öncesinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Güneş, terör saldırılarını lanetlerken "Sigaraya karşı tedbirler alıyorsak teröre de eğitimde tedbirler almalıyız. Mantıklı şekilde çözüm aramalıyız. Sadece kınamayla geçiştiriyoruz. Bu doğru değil." dedi.

Güneş'in açıklamaları şu şekilde:

"BURADA DEVLETE VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE GÖREV DÜŞÜYOR"

"Aynı şeyleri tekrarlıyoruz. Umut'u tanıyoruz,  Trabzonspor taraftarı genç bir arkadaşımız var. Tüm  Türkiye'nin acısını paylaşıyoruz. Sadece  Türkiye'nin değil insanlığın acısını paylaşıyoruz. Orada saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin de akrabaları olabilirdi. Bunun bir son olması olabilir. Tartışmalar olur, fikir ayrılığı olur ama insanın canına mal olamaz bu. Burada devlete ve sivil toplum örgütlerine görev düşüyor. Burada bir karar verilmesi ve hamle yapılması gerekiyor. Derslere konu olmalı biz düşmanımızı tanıyacağız, çocuklarımızı buna karşı eğiteceğiz.

"SADECE KINAMAYLA GEÇİŞTİRİYORUZ"

Sigaraya karşı tedbirler alıyorsak teröre de eğitimde tedbirler alacağız. Mantıklı bir şekilde çözüm aramalıyız. Bu şekilde bir yere varacağı yok. Sadece kınamayla geçiştiriyoruz. Bu doğru bir yol değil. Eğer senin canına, malına kast eden bir ülkeye karşı durumu bilmiyorsan senin yaşama hakkın yok o zaman. Şu anda hükümete, siyasi partilere ve hepimize önemli görevler düşüyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER