SARIYER’DE TARAFTAR ALARMI!

Sarıyer taraftarının Bayrampaşaspor deplasmanında, Yılport Samsunspor aleyhine yaptığı tezahüratın videosu ortalığı karıştırdı. İki takım taraftarı sosyal medyada birbirleri ile tartışınca Sarıyer Kaymakamlığı, Yılport Samsunspor’a yazı göndererek alınan önlemleri belirtti

SARIYER’DE TARAFTAR ALARMI!

VİDEO ORTALIĞI KARIŞTIRDI

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta bu hafta sonu Yılport Samsunspor, lider Sarıyer ile pazar günü deplasmanda karşı karşıya gelecek. Son günlerde ise sosyal medya üzerinden iki takım taraftarının birbirleri ile atışmaları dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta sonu Bayarmapaşaspor ile deplasmanda karşılaşan Sarıyer taraftarının Yılport Samsunspor aleyhinde tezahürat yaptığı videonun sosyal medyada gündem olması ise tartışmanın fitilini ateşledi.

TOPLU HAREKET EDİLECEK

İki takım taraftarı arasında yaşanan gerginlikten dolayı Sarıyer Spor Kulübü’nün başvurusu üzerine Sarıyer Kaymakamlığı harekete geçti. Sarıyer Kaymakamlığı tarafından misafir tribün biletleri Yılport Samsunspor’a yönlendirilirken, maç günü ise taraftarların kendilerine ayrılan bölüme toplu olarak alınacağı ve stat dışında veya içinde olası taraftar olaylarının önüne geçebilmek için 'toplu bilet uygulaması' yapılacağını yazılı olarak bildirildi.

İşte Yılport Samsunspor’dan yapılan açıklama: “18 Kasım 2018 tarihinde saat 13.30’da İstanbul’da oynanacak Sarıyer maçı ile ilgili olarak rakip takım stat gişelerinden bilet satışı yapılmayacaktır. Sadece bu maç için geçerli olmak kaydıyla Sarıyer Kaymakamlığı tarafından toplu seyirci organizasyonu istenmiş, bu organizasyon dışında toplu veya bireysel seyircinin stada alınmayacağı bildirilmiştir. İş bu yazı gereğince kulübümüz tarafından gerekli planlama yapılmıştır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için bileti olmayan taraftarlarımızın stat çevresine alınmayacağını hatırlatır, uyarılar çerçevesinde hareket etmelerini önemle rica ederiz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki; Bu yazı gereğince ve kaymakamlık talebiyle İstanbul’da bilet satışı yapılmayacak, bireysel gelen taraftarımız stada alınmayacak, sadece bildirilen plakalı araçlar ile yapılacak toplu organizasyonla maça gelecek olan taraftarlarımızın gerekli kontrollerinden sonra maça girişi sağlanacaktır. Hassasiyetiniz için teşekkür eder, Sarıyer Kaymakamlığı’nın konuya ilişkin yazısını ekte sunarız.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
YORUMLAR
fuat
fuat - 2 yıl Önce

Bundan sonra samsunsporun dostu yoktur bunlar samsunda ataturkun resmi bulunan samspor logosunu yakmistir hayinler

SIRADAKİ HABER