‘Samsunspor’un alt yapı tesisine ihtiyacı var’

Hasan Şengün, “Samsun’a yapılan yeni stat çok güzel. Ancak Samsunspor’un futbolcuların daha iyi yetişebileceği bir alt yapı tesisine ihtiyacı var” dedi

‘Samsunspor’un alt yapı tesisine ihtiyacı var’

Radyo Gerçek’te ‘Efsenaler Asla Unutulmaz’ın konuğu olan eski milli futbolcu Hasan Şengün, “Samsun’a yapılan yeni stat çok güzel. Ancak Samsunspor’un futbolcuların daha iyi yetişebileceği bir alt yapı tesisine ihtiyacı var” dedi

SAMSUNSPOR’DAN MİLLİ TAKIMA GİTTİ
Türk futbolunun efsaneleri arasına giren Dobi lakaplı Hasan Şengün, Ercüment Gül’ün Radyo Gerçek’te sunduğu ‘Efsaneler Asla Unutulmaz’ programının konuğu oldu. Samsunspor’da futbol oynayan ve buradan Milli takım kadrosuna girmeyi başaran Şengün, Samsunspor’da teknik direktörlük görevi de yaptı. Eski milli futbolcu, programda günümüz futbolu ve Samsunspor’la ilgili açıklamalarda bulundu. 
FUTBOL HAYATINI SAMSUNSPOR’DA TAMAMLADI
Samsun’a 5 yaşındayken Trabzon’dan gelen Şengün, Yolspor’un minik takımında futbola başladı. 1979’da Samsunspor’un genç takımına seçildi. Bunun ardından ise 4 yıl Samsunspor’da futbol oynadı. 20 kez giydiği A Milli takım formasıyla 3 gol kaydetti. Murat Şimşek ve Tanju Çolak gibi çok önemli golcü isimlerle birlikte Samsunspor formasıyla sahaya çıktı. Trabzonspor ve Malatyaspor formaları giymesinin ardından Samsunspor’a dönerek futbol hayatını burada tamamladı.
‘TESİS LAZIM’
Futbolculuk hayatında unutamayacağı birçok maçta forma giydiğini belirten Şengün, Ercüment Gül’ün sorularını büyük bir içtenlikle cevapladı. Futbolda en önemli bölümün alt yapı olduğunu ifade eden Şengün, “Samsunspor’un kurtuluşu, verimli ve sistemli bir alt yapı oluşturulmasıyla kurtulur. Bunun için de gerekli olan tesisleşmesinin mutlaka sağlanması lazım” diye konuştu.
POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARMAK ŞART’
Futbolculuk kariyeri ile futbol oynayan herkesin örnek aldığı bir isim olan Şengün, “Samsun’a yapılan yeni stat çok güzel. Ancak Samsunspor’un futbolcuların daha iyi yetişebileceği bir alt yapı tesisine ihtiyacı var. Ayrıca Samsun, Türkiye’de genetik olarak futbolcunun yetiştiği birkaç ilin arasında. Buradaki potansiyeli ortaya çıkarmak için de mutlaka alt yapı tesisi şart” şeklinde konuştu.
Mustafa ATASEVEN 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER