Samsunspor'da İkinci Umar Faciası Mı?

Samsunspor’da Ousmane’nin hesabına para yatırılmadığı takdirde sözleşmesini tek taraflı fesih etme hakkına sahip olacağı belirtildi. Daha önce de Umar aynı şekilde serbest kalmıştı

Samsunspor'da İkinci Umar Faciası Mı?

SIKINTI YİNE PARA

Yıllardır Samsunspor’un en büyük sorunu olan maddi sıkıntılar 2014-2015 sezonun bitmesiyle de yine gündeme gelmeye başladı. Kırmızı-Beyazlılarda Başkan Erkurt Tutu ve kurmayları hem futbolcuların alacaklarını hesaplarına yatırmak, hem de yapılandırılmış ve diğer borçları ödemek için büyük bir çaba sarf ediyor. Kırmızı-Beyazlı yöneticiler şehrin önde gelenleriyle bir araya gelerek kulübün son durumu hakkında bilgi verip destek istiyorlar. Eğer kaynak bulunamazsa Samsunspor’u büyük sıkıntılar bekliyor.

30 BİN DOLAR LAZIM

En büyük sıkıntının ise yabancı oyuncular olduğu belirtildi. FIFA kuralları gereği bir kulüp yabancı oyuncusuna 3 ay peş peşe para ödeyemezse o oyuncu sözleşmesini tek taraflı fesih edebiliyor. Samsunspor’da Ousmane’nin de serbest kalmaması için hesabına para yatması gerektiği öğrenildi. Eğer kulüp 30 bin dolar yatırmazsa bu oyuncu sözleşmesini tek taraflı fesih etme hakkına sahip olabilecek. Samsunspor’da daha önce Umar sözleşmesini fesih edip Samsun’dan kaçmıştı.

Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER