Samsunspor'a Tahkim şoku

Tahkim Kurulu, Samsunspor’un eski oyuncusu Ali Zorlu’nun alacağı para için yaptığı itirazı reddetti. Kırmızı beyazlı kulüp paranın tamamını ödeyecek.

Samsunspor'a Tahkim şoku

DÜN KARARA BAĞLANDI

Samsunspor, eski oyuncusu Ali Zorlu’nun alacakları için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurmuştu. Kırmızı beyazlı kulübün bu başvurudaki amacı Ali Zorlu’ya olan borcun sadece ana parasını ödemek ve faizleri ödememekti. Tahkim Kurulu, dün yaptığı toplantıda bu itirazı karara bağladı. Samsunspor’a kötü haber veren kurul, kırımız beyazlı ekibin yaptığı itirazı reddetti. Kurul’dan yapılan açıklama ise şu şekilde;

 

İŞTE O AÇIKLAMA

“Tahkim Kurulu Samsun Spor Kulübü'nün futbolcu Ali Zorlu ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun 02.06.2016 tarih E.2016/231 K.2016/284 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun kararında usul ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir”.

Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER