‘Samsunspor Türkiye’nin Sevilla’sı olabilir’

Samsunspor’un, Türkiye’nin Sevilla’sı olabileceğini söyleyen eski Milli futbolcu Tümer Metin, kulübün Başkan İsmail Uyanık ile birlikte büyük başarılar yakalayabileceğini belirtti

‘Samsunspor Türkiye’nin Sevilla’sı olabilir’

ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Yılport Samsunspor'da yıldızı parladıktan sonra Beşiktaş'a transfer olan ve A Milli takıma kadar yükselen eski futbolcu Tümer Metin, Beinsport'ta katıldığı bir programda Samsunspor'un Başkan İsmail Uyanık’la büyük başarılar yakalayabileceğini ve hatta Türkiye'nin Sevilla’sı olabileceğini söyledi. Moderatörlüğünü Güntekin Onay'ın yaptığı, Önder Özen, Metin Tekin, Mustafa Doğan’ın yer aldığı programda Tümer Metin, Samsunspor'a övgü dolu sözler söyledi. Tümer'in benzettiği Sevilla, İspanya'nın en yüksek prestijli ligi olan La Liga'nın köklü takımlarından biri.

‘BAŞKAN HAKLIYMIŞ’
Samsunspor’un, Türkiye’nin Sevilla’sı olabileceğini anlattığı bir anısıyla destekleyen Tümer Metin, “1998’de Başkan İsmail Uyanık, tesisten çıkmadan hedefi şampiyonluk olarak açıkladı. Konuşmayı da statta yapılan açılışta taraftara benim yapmamı istedi. Otobüsün arkasında da meşhur geyik şöyle döndü. Ya bu başkan çıldırmış olmalı. Bu pastadan bize pay mı düşer? Nasıl şampiyon olacağız falan diye konuşuldu. Gittik, konuşmayı yaptım. Fenada bir sezon geçirmedik. Başkan haklıymış. Çünkü o kadronun içinden 8-10 oyuncu büyük takımlara gidip şampiyonluklar yaşadı” diye konuştu.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER