Samsunspor taraftarları atanın izinde

Türkiye'nin dört bir köşesinde üniversite öğrenimi gören Üniversiteli Samsunsporlular (ÜNİ-SAM), Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hep bir ağızdan "Gençliğe Hitabesini" okuyarak andı.

Samsunspor taraftarları atanın izinde

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 78. yıl dönümünde anmak için 50 ilde okuyan Üni-Sam üyeleri, bulundukları illerde Atatürk Anıtı'nın önünde hep beraber Gençliğe Hitabeyi okuyarak klip hazırladı. Sosyal medya üzerinden paylaşılan klip büyük ilgi gördü.

Üni-Sam Başkanı Mustafa Samancı, Üniversiteli Samsunsporlular olarak armasında Atatürk’ü barındıran tek futbol kulübü olan Samsunspor'u Samsun dışında 50 ilde daha temsil etmenin gururunu ve onurunu yaşadıklarını ile getirdi.

"Anadolu'nun en bitti denildiği anda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a doğru yola çıkmış ve Samsun halkının gözlerindeki cesaret ile Kurtuluş mücadelemizi başlatmıştır." diyen Samancı, şöyle konuştu:  "Şehrimiz kurtuluşun ve dirilişin simgesidir. Bu bilinç ile 10 Kasım'da Ata'mızı büyük bir özlem ve saygı ile andığımızı göstermek için, 50 temsilciliğimiz ile Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuduk. 50 ildeki temsilcilerimiz, kendilerine ayrılan cümleyi o şehirdeki Atatürk Anıtı'nın önüne giderek büyük bir coşku ile okudular. Samsun şehri ve Samsunspor takımı Atatürk ve Kurtuluş mücadelesi ile özdeşleşmiştir. Bizler her zaman bu bilinçle hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz.

Hazırlamış olduğumuz bu video bizim Ata’mıza armağanımızdır.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER