Samsunspor taraftarından tepki

Yeni 19 Mayıs Stadı’nın ilk resmi maçının Beşiktaş-Konyaspor arasında oynanacak Süper Kupa finalinin olması, Samsunspor taraftarının büyük tepkisine yol açtı. Taraflardan protesto yürüyüşü düzenleyecek. 

Samsunspor taraftarından tepki

Samsunspor’un bu sezon maçlarını oynayacağı 33 bin 919 kişilik yeni 19 Mayıs Stadı’nın ilk resmi maçı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamayla belli oldu, tepkiler geldi. Ev sahibi Samsunspor’un henüz ayak basmadan ilk resmi maçı Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanacak Süper Kupa karşılaşması olduğu TFF tarafından resmen duyuruldu. 
6 Ağustos’ta oynanacak maça Kırmızı-Beyazlı taraftarlar büyük tepki gösterdi. İlk resmi maçın Samsunspor tarafından oynanması gerektiğini savunan taraftarlar, hem TFF yönetimine hem de Samsunspor yönetime sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. Samsunspor yönetimini de istifaya çağırdı. Taraftarlar pasolig kartlarını da kırarak yönetime ve federasyona olan tepkilerini ifade etti.
Taraftarlar 10 Temmuz Pazartesi günü de saat 19.00’da Çiftlik Caddesi Şehir kulübü önünden Samsun TFF Bölge Müdürlüğü önüne kadar yürüyerek Beşiktaş- Konyaspor Süper Kupa maçının Samsun’da oynanmasını protesto edecek.
Bir çok taraftar derneği ortak tepki kararı aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER