Samsunspor şehitleri unutulmadı

20 Ocak 1989 yılında Samsunspor kafilesini taşıyan takım otobüsünün Havza ilçesinde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi. Bu özel günde kent protokolünden Samsunlulara kadar herkes oradaydı.

Samsunspor şehitleri unutulmadı

Samsun'da bir AVM'de kırmızı beyazlı takım için önemli bir program düzenlendi.

Emin Kar:  Bu güzel anma etkinliğini bizlere yaşatan herkese teşekkür ederim

Samsunspor ve Türk futbolu için kara bir anı bırakan o günden arda kalan ve kaza sonrasında belden aşağısı sakat kalan takımın eski kaptanlarından ve bir dönem başkanlıkta yapmış olan Emin Kar, “Kazanın üstünden 29 yıl geçti. Bu acı aynı ilk günlü gibi paylaşılıyor. ‘Bu şehrin çocukları Samsunsporludur’ projesi 2 yıldır burada devam ediyor. Bizim hatırlanmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel anma etkinliğini bizlere yaşatan herkese teşekkür ederim” dedi.

Samsun Valisi  Osman Kaymak'ta oradaydı

Bu özel günde Samsun Valisi Osman Kaymak'da yerini alırken yapmış olduğu konuşmasında, “Maalesef amacımıza hala ulaşamadık. İstenilen parayı hala toparlayamadık. Tahtanın açılması ve yeni transferler yapmamız lazım. Aksi takdirde ikinci yarıda bizi zor günler bekliyor. Ümitlerimiz hala tükenmiş değil. Buradan özellikle imkanı olan arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Destek olmayanlar tüm imkansızlıklara rağmen kağıt toplayarak Samsunspor’a bağışta bulunan Kibar amcayı örnek alsın. İmkanı olup da destek vermeyen, seyreden arkadaşlara sesleniyoruz. Bugün aynı 20 Ocak 1989 tarihindeki kaza gibi yine kara gündeyiz. Lütfen Samsunspor’a el atalım. İnşallah Samsunspor’u eski şaşalı günlerine geri getiririz. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Samsunspor bundan 29 yıl önce kara gün yaşamıştı, bugün de kara gün yaşıyor. Ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Valimiz yeni vali olmasına rağmen Samsunspor’a yardım kampanyasına organizasyon başkanlığı yapıyor. Bizler de belediyeler olarak elimizden gelen desteği yapıyoruz. Bundan sonra da Samsunspor’a destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Hatırlanacağı üzere, 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için bu kente giden Samsunspor takımı saat 09.30 sıralarında Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış ve Samsunspor üç oyuncusunu, teknik direktörünü ve şoförünü kazada kaybetmişti. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise Sırbistan’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etmişti.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER