Samsunspor'da korkulan oldu!

Samsunspor’da kritik süreç dün başladı. Ödemeleri yapılamadığı için Hasan Hatipoğlu, Abdulkerim Bardakçı, Ufuk Budak, Çağrı Ortaya, Ömer Kandemir ve Kenan Karışık serbest kalma hakkını eline geçirdi

Samsunspor'da korkulan oldu!

Samsunspor’da yaşanan maddi krizin ardından dün korkulan oldu. Hareketli geçen gecenin sonunda yapılan tüm girişimlere rağmen süreleri dolan Hasan Hatipoğlu, Abdulkerim Bardakçı, Ufuk Budak, Çağrı Ortaya, Ömer Kandemir ve Kenan Karışık’a gerekli olan para ödenemedi.

Hesaplarına para yatırılmayan futbolcular sözleşmesini tek taraflı fesih ederek, serbest kalma hakkına da sahip oldular.

10 OCAK’A KADAR DEVAM EDİYOR

Dün başlayan süreç diğer oyuncular için ise 10 Ocak tarihine kadar devam edecek. Bugün ise Göksu Türkdoğan ve Ahmet Burak Solakel için TFF tarafından verilen sürede doluyor. Eğer bugün bu iki oyuncuya da para ödenmezse onlarda serbest kalma hakkını elde edecekler. Yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından herkes tedirginlik yaşarken, sorunun çözülmesi için yoğun çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

Coşkun Zeren, alacakları son günde de ödenmeyen futbolcular Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir’in serbest kalma hakkını elde ettiklerini belirterek son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

“Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimiz uğraşıyor"

Futbolcuların bugün de kendilerinden cevap bekleyeceklerini vurgulayan Coşkun Zeren, “3 Ocak bitimine kadar bazı futbolcuların paralarının ödenmesi gerekiyordu. Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir 1 ay önce alacakları ödenmedikleri için TFF’ye başvurmuştu. 3 Ocak itibariyle paraları ödenmediği için serbest kaldılar. Halen halledilmeye çalışılıyor. Çocuklar bugün de buradalar. Bugün paralarını yatırabilirsek bu için önüne geçebiliriz diye düşünüyorum. Bugün de Göksu Türkdoğan ve Ahmet Burak Solakel’in ödemelerinin son günü. 4 Ocak gün bitimine kadar paralarını ödeyemezsek onlar da serbest kalacak. Futbolcular bugün antrenmana katılacaklar. Antrenman öncesinde ve sonrasında kendileriyle toplantı yapacağız. Gün içerisinde gelişmeler olabilir. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimiz uğraşıyorlar. Olumlu bir haber almak istiyoruz. Serbest kalan futbolcuların paralarını bugün ödersek, futbolcularla anlaştığımız takdirde yeni sözleşme imzalamamıza gerek kalmayacak. Aynı sözleşme üzerinden devam edeceğiz. Serbest kalan futbolcular da bu anlamda özveri gösteriyor. Sorunları çözeriz diye umuyoruz” dedi.

Samsunspor’da bugün yapılacak antrenman sonrasında bazı gelişmelerin yaşanacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER