SAMSUN TENİS KULÜBÜ’NDEN KUPALARA AMBARGO

Türkiye Tenis federasyonu 12 yaş ulusal tenis turnuvasına Samsun Tenis Kulübü damga vurdu. Samsun ekibi, ev sahipliği yaptığı turnuvayı 11 kupa ile tamamladı

SAMSUN TENİS KULÜBÜ’NDEN KUPALARA AMBARGO

11 KUPA

19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Samsun Tenis Kulübü tüm kupalara ambargo koydu. 2-5 mayıs tarihlerinde Samsun Tenis Kulübü’nde düzenlenen Türkiye Tenis federasyonu 12 yaş ulusal tenis turnuvası dördüncü günün ardından sona erdi. Samsun Tenis Kulübü almış olduğu başarılı sonuçlar ile turnuvaya imzasını attı. 3 birincilik, 6 ikincilik, 2 ikincilik elde eden Samsunlu sporcular büyük sevinç yaşadı. Samsun Tenis Kulübü’nün almış olduğu bu sonuçla,  Samsun ili 3 Türkiye şampiyonu çıkardı.

‘BİR KEZ DAHA KANITLADIK’

Tenis Kulübü Başkanı Özcan Dursun, “Samsun Tenis Kulübü,  şekilcilikten, göz boyamacılıktan, sporcu ve velisini ticari kazanç olarak görmeyen, kayırmacılıktan uzak, güçlünün ve zenginin yanında değil, mücadele eden sporcunun yanında yer alan antrenörleri ve yönetim anlayışıyla, Samsun ilinde tenisin gerçek adresi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında sporcularımızın böyle büyük bir başarıya imza atması Samsun Tenis Kulübü’nün ve Samsun halkının haklı gurur vesilesi olmuş ve olmaya da devam edecektir” dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER