‘Şampiyon olmuş bir  takım havası geldi’

Her yıldız oyuncunun İsmail Uyanık’ın başkanlığa gelmesinin ardından Samsunspor’a gelmeyi çok arzu ettiğini belirten Teknik Direktör Taner Taşkın, “Tamamen kurumsal bir yapılaşma var burada. Şehirde ciddi anlamda bir enerji kaybı vardı. İsmail Uyanık’ın gelişinden sonra bu hava dağıldı ve küme düşmüş bir takım yerine sanki şampiyon olmuş bir takımın havası geldi” dedi

‘Şampiyon olmuş bir  takım havası geldi’

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, hazırlık dönemini ve takımının son durumunu değerlendirdi.

Erzurum’daki kampın verimli geçtiğini belirten teknik patron Taşkın, “Günde iki antrenman yapıyoruz. Sezon başı hazırlık dönemimiz çok iyi geçiyor. Yorucu antrenmanlara rağmen futbolcularım son derece iyi niyetli ve yüksek tempoda çalışıyor. Bu da beni son derece mutlu ediyor. Yeni bir takımız. Bu kamplarda bir yandan lige hazırlanırken diğer yandan da ilk kez yan yana oynayan oyuncularım uyum sorununu aşıyoruz. Kamp döneminden memnunum” dedi.

‘GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ GÖRDÜM’

Şimdiye kadar oynadıkları iki hazırlık maçına da değinen Taşkın, “Anagold 24 Erzincan maçı ani gelişti. Trabzonspor maçı öncesi oynamak istedik. O maç kötü oynadık. Trabzon maçında ise 60 dakika güzel bir oyun ortaya koyduk. Ancak yorucu bir kamp dönemi geçirdiğimiz için son yarım saatte yorgunluk belirtileri ortaya çıktı. Her iki maçta da görmek istediklerimi gördüm. Ben hazırlık maçlarında alınan sonuçlarla ilgilenmem. Çünkü benim bu maçlara bakış açım sistemin oturması, oyuncularımın uyum sorununu aşması ve sisteme olan bağlılıkları. Her iki maçta da ben görmek istediklerimi gördüm” diye konuştu.

‘SİSTEMİN BELLİ’

Takımı oynatmak istediği sistemin belli olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Ama maçlara göre ya da sonuca göre sistem üzerinde oynamalar olacak. Sadık kalacağımız bir sistem olacak. Bu sistemi çok iyi uygulamak için güçlü, kondisyonu yüksek ve pas yüzdesi yüksek bir takım olmalıyız. Zaten çalışmalarımızı da bu doğrultuda yapıyoruz. Lige kadar çok zamanımız var. Eksiklerimiz de var. Bu kesiklerimizi giderip lige hazır bir takım olarak gireceğiz” şeklinde konuştu.

‘UYUM SORUNU YAŞAMIYORUZ’

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Samsunspor’un hedefi tabii ki şampiyonluk. Gayet iyi bir kadro kurduğumuza inanıyorum. Başkanımız İsmail Uyanık ve transfer komitesine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Araştırdığımız oyuncuları hemen hemen aldık. Bir-iki rötuş kaldı. Hedefimiz şampiyonluk. 1. Lig’den oyuncular aldık ancak 2. Lig’de neler yapabileceğimizi hesap ederek aldık. Genelde 1. Lig’de arada kalmış, transferlerimiz Samsunspor’un hedefinin 2. Lig olmadığını bildiği için gelen oyuncular. Tamamen bu lige özgü çalışmalarla gayette başarı oldular. 15 gündür çalışıyoruz ve uyum sorunu da yaşamıyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘MEHMET BATDAL’LA İLGİLENDİK’

Mehmet Batdal için Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık’ın ilgisi olduğunu söyleyen Taşkın, “Görüşmeler oldu ancak Fatih Karagümrük ile anlaşmış durumda. Her yıldız oyuncu İsmail Uyanık geldikten sonra Samsunspor’a gelmeyi zaten çok arzu ediyor. Bahattin Köse de bunlardan bir tanesiydi. Hala gelmek isteyen oyuncular da var. Tamamen kurumsal bir yapılaşma var burada. Şehirde ciddi anlamda bir enerji kaybı vardı. İsmail Uyanık’ın gelişinden sonra bu hava dağıldı ve küme düşmüş bir takım yerine sanki şampiyon olmuş bir takımın havası geldi. Bizim hedefimiz 2. Lig’de kalmak olmadığı için önümüzdeki senelerin de iskelet kadrosunu kurma adına bu transferler yapıldı. Ligdeki yerli oyuncu iskeletini iyi kurup önümüzdeki sene iskeleti doğru yabancılar ile desteklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER