‘SAHALAR YETERSİZ’

Samsunspor Danışma Kurulu Genel Sekreteri Onur Ferhat Karacan, bu yıl kurulan Danışma Kurulu’ndaki hedeflerinin eksikliklerin giderilmesi için yönetim kuruluna destek vermek olduğunu söyledi. Karacan, tespit ettikleri eksikliklerin arasında altyapı tesisi ve sahaların yetersiz olduğunu söyledi

‘SAHALAR YETERSİZ’

KURUL 14 KİŞİ

Danışma Kurulu’nun Yılport Samsunspor sevdalısı olan meslek odaları ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 14 kişilik bir kuruldan oluştuğunu belirten Samsunspor Danışma Kurulu Genel Sekreteri Onur Ferhat Karacan, “Bu kurul ilimizin markası Samsunspor’un kulübüyle, yöneticisiyle, taraftarıyla, emekçisiyle herkesin sorunlarını ortak akılla çözülmesi yolunda çalışmalar yapmayı hedeflemektedir” dedi.

AMAÇ DESTEK VERMEK

Sorunlarda Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu’na destek vermek amacıyla danışma kurulunun kurulduğunu ifade eden Karacan, “Tarihinde ilk defa 2’nci ligde mücadele eden takımımızın buradan üst liglere çıkmasını sağlamak ve bir daha bu kötü günleri yaşamamak adına üzerine düşeni yerine getirmek bu kurulun amaçlarındandır. Bunun gerçekleşmesi de ‘Uyanış Sezonu’nda Yılport Samsunspor gibi bir devin uyanmasını kolaylaştıracak olan şehrin dinamiklerini harekete geçirmekle mümkündür” diye konuştu.

İNANCIMIZ TAMDIR

Kurulun hedefleri hakkında bilgi veren Onur Ferhat Karacan, “İlk etapta stadımızdaki eksiklikler, sporcularımız için antrenman sahası eksikliği, var olan sahaların yetersiz oluşu, altyapı tesislerinin yetersiz oluşu, maça gelen 20 bini aşkın taraftarımızın otopark sorunu tespit edebildiğimiz ilk sorunlar. Bu ve benzeri sorunları tespit ederek kulüp yönetim kuruluna destek olmayı amaçlıyoruz. Centilmenlik çerçevesinde sporcusundan yöneticisine, taraftarından basınına örnek bir takım, örnek bir şehir olacağımıza inancımız tamdır. 55’inci yılda Süper Lig’de olabilmek için hepimiz emek sarf etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER