Sadece 17 gün çalıştılar Türkiye ikincisi oldular

Tekkeköy Bahattin Sevim Köksal Anadolu Lisesi genç kız takımı, bu yıl ilk kez düzenlenen Bowling Şampiyonası’na 17 günlük kısa bir çalışma ile katıldı ve ikinci olarak tarihe geçti

Sadece 17 gün çalıştılar Türkiye  ikincisi oldular

Spor Genel Müdürlüğü tarafından Okul Sporları’nda ilk kez bu yıl bowling şampiyonası düzenlenmişti. Avrupa’nın en büyük salonu olan Samsun’daki Bowling Salonu’nda düzenlenen şampiyonada Samsun Tekkeköy Bahattin Sevim Köksal Anadolu Lisesi genç kızlarda Türkiye ikinciliğini elde etmeyi başarmıştı. Öznur Albayrak, Hatice Kübra Onaran, Buket Berre Şen, Nagihan Aktaş, Büşra Yaman ve şevval Haliloğlu’nun yer aldığı takımın ayrı bir hikayesi daha ortaya çıktı.

17 GÜNDE HAZIRLANDILAR

Antrenör Recep Yetmişbir ve Beden Eğitimi Öğretmeni Nihat Uysal tarafından eğitim alan kızlar, 18 Mayıs’ta başlayan şampiyonaya çok kısa bir sürede hazırlandı. Takımın Nisan ayının son günlerine doğru oluştuğunu belirten Antrenör Recep Yetmişbir, “Şampiyonaya 17 gün kala yani 1 Mayıs günü ilk antrenmanımızı yaptık. Çok kısıtlı bir sürede çalışmamıza rağmen sporcularımız beklediğimizin de çok üstünde bir performans sergileyerek Türkiye ikinciliğini elde ettiler” dedi.

‘SALON BİZİM İÇİN BÜYÜK İMKAN’

Yeni sezonda hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğunu olduğunu belirten Antrenör Yetmişbir, “Elimizin altında Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük bowling salonunda çalışma yapma imkanımız var. Böylesine güzel bir tesisi Samsun’a kazandıranlara teşekkür ediyorum. Ayrıca tesisin kapısını bizlere açan ve her zaman yanımızda olan İlkadım Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Murat Turan’a da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER