Resmen Açıklandı, Satılıyor!..

Silvio Berlusconi, kulübün eski günlerine geri getirebilecek birine teslim etmek üzere olduğunu söyledi

Resmen Açıklandı, Satılıyor!..

Haziran ayında aort kapağı yetmezliği sebebiyle kalp ameliyatı geçiren ve dün hastaneden ayrılan 79 yaşındaki Berlusconi, hastanedeki dinlenme ve tedavi sürecinde, Milan’ı satma kararının detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Milan için son dönemde bir süredir gündemde olan Çinli milyarder iş adamlarına satılacağı söylentilerini doğrulayan açıklamada Berlusconi, "Milan’ı kim tekrar eskisi gibi İtalya’da ve Avrupa’da başrol yapabilecekse ona teslim ediyorum ve bunun önemli bir tercih olduğuna inanıyorum" ifadesini kullandı.

Milan’daki her türlü ekonomik çıkarından vazgeçtiğini söyleyen Berlusconi, kulübü satacağı dile getirilen Çinli konsorsiyumun 2 yıl içinde 400 milyon avro ödeyeceğini belirtti.

Tarihe geçecek bir açıklama yaptığını kaydeden ve satış anlaşmasının 12 ila 15 Temmuz’da sonuçlanacağını kaydeden Berlusconi, kulübün satış işlemlerinin gelecek sonbaharda tamamlanacağını bildirdi.

30 yıldır başında olduğu kulübüyle son 4 yıldır fazla ilgilenemediğini kabul eden Berlusconi, "Milan’ı geçmişteki kadar iyi takip etmedim. Şimdi bu 30 yıllık dönemi kapatmak istiyorum. Kırmızı-siyahlı taraftarlar bu dönemde 28 kupa zaferi yaşadı” dedi.

Milan’ın sahibi Berlusconi’ye ait Fininvest şirketinin, mayıs ayında Çinli yatırımcı grubuyla birtakım görüşmelere yaptığı basına yansımıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER