PFDK'dan Samsunspor'a ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu,Samsunspor'a 10 bin TL para cezası verdi.

PFDK'dan Samsunspor'a ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu,Samsunspor Kulübü’nün, 07.05.2017 tarihinde oynanan Samsunspor - Giresunspor TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 10 bin TL para cezası verdi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden açıklanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 11.05.2017 tarih ve 79 sayılı toplantısında almış olduğu karar şöyle:
Samsunspor Kulübü’nün, 07.05.2017 tarihinde oynanan Samsunspor - Giresunspor TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 10 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Maraton Üst D,E,F Maraton Alt C,D, bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,
Aynı müsabakada Samsunspor Kulübü’nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER