Pereira: Türkiye'ye Ortadoğu Gibi Bakıyordum!

Vitor Pereira, Belçika'daki terör saldırısı sonrası kararını verdi.

Pereira: Türkiye'ye Ortadoğu Gibi Bakıyordum!

Terör olayları, F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’yı gerçekten korkuttu. Bir süre Türkiye’yi terk etmeyi bile düşündü. Ancak Portekizli teknik insan, Brüksel’deki saldırılar sonrası teröre ve Türkiye’ye karşı olan nazar açısını 180 derece değiştirdi. Gitmenin bir kurtuluş olmadığını gören Pereira, Türkiye’de yaşadığı mutluluğun yeniden farkına vardı. Önce Başkent Ankara, ardından İstanbul’da bombalı saldırılar olunca F.Bahçe’nin teknik patronu için Türkiye bir süreliğine de olsa gerçekten de korkulacak memleket haline gelmeye başlamıştı. Portekizli antrenör, kendisinden çok ailesi için kaygı ediyordu.

ORTADOĞU’DA OLUR SANIYORDUM

Hatta Kayseri maçı sonrası Lig TV’de Başkent Ankara'da yaşanan patlama nedeniyle yaşadığı üzüntüyü dile getirirken, “Hiçbirimizin ailesi güvenli değil bu şartlar altında. Kafamda 'Değer mi burada, bu şekilde devam etmeye?' sorusu var” bile dedi. Portekizli teknik insan, F.Bahçe’den ayrılmayı gündeme almıştı. Fakat Pereira, Brüksel’de bomba patlayınca, terörün sadece Türkiye sorunu değil, Avrupa’nın bir gerçeği olduğunu gördüğünü söyledi. Vitor,“Ben Türkiye, Ortadoğu falan gibi bakıyordum fakat görünen ki artık bu tüm dünyanın fakat merkezde Avrupa’nın bir gerçeği” dedi.

EŞİ İLE TÜRKİYE’Yİ ÇEK ETTİ

Portekizli teknik insan, Brüksel’deki terör saldırılarının ardından, Türkiye’yi gözden geçirip, eşiyle bu konuyu konuştu. Gitmenin bir kurtuluş olmadığını anladığını ve burada çok mesut olduğunu söyleyen Pereira, şu tespitleri yaptı: “Nereye kaçacağız ki? Gidelim de nereye gidelim? Artık ben çok kafası karışık bir insanım.  Ben çocuklarımı düşünüyorum, ‘Bu işler nereye gidiyor’ değil. Terör sadece Türkiye ile ilgili değil, bu her yerde olabilir. Brüksel, Avrupa’nın merkezi. Orada olduktan sonra her yerde olur. Fransa’da olduktan sonra her yerde oluyor bu.”

TRANSFER LİSTESİ HAZIRLIYOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, gelecek sezon için kolları şimdiden hazırladı, ekibi ile beraber yeni transfer listesi hazırlıyor. Portekizli teknik insan, yeni bir takım oluşturmak için planlar yaparken, “Önümüzdeki sene neler yapabiliriz” diye baş yoruyor. Bu hazırlıklardan da Pereira ismine “Ben kalıyorum” mesajı çıkıyor. F.Bahçe’nin şampiyon olacağına inanan, kendisine güvenen Portekizli teknik insan, “Devam edeceğim” söylüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER