Paraları ödenmezse 5 futbolcu yarın serbest kalıyor

TFF 1.Lig takımlarından Samsunspor, içerisinde bulunduğu mali problemlere çözüm aramaya çalışırken gelinen noktada futbolcuların serbest kalması durumu var.Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, 5 futbolcunun paralarının ödenmemesi durumunda serbest kalacağını ifade etti.

Paraları ödenmezse 5 futbolcu yarın serbest kalıyor

Yönetimsel ve ekonomik anlamda zor günler yaşayan Samsunspor'da problemler çözümlerini arıyor.

Yarın Samsunspor için oldukça önemli

 Zira yarın Samsunspor için oldukça önemli bir gün. 5 futbolcunun parası 3 Ocak günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerekiyor. Aksi takdirde oyuncular serbest kalacak.

“5 futbolcunun parası ödenmezse yarın serbest kalacak”

Konu hakkında açıklamada bulunan Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, ''Bugün SSK yapılandırması için ödemenin son günü. Ödemezsek yapılandırma bozulacak. Bunun için Divan Kurulu ve arkadaşlar çalışıyorlar. Ödenecektir diye ümit ediyoruz. Valimiz Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz da konunun üzerinde duruyor.

Yarın mesai saati bitimine kadar ödeme yapılmazsa otomatik olarak serbest kalacak futbolcular var. Hasan Hatipoğlu, Abdülkerim Bardakçı, Erkam Reşmen, Ufuk Budak ve Halil İbrahim Pekşen'e ödeme yapılmazsa serbest kalacaklar. Futbolcu alacaklarını öteleme şansımız da yok.

TFF’ye itiraz sonrasında 1 ay süre içerisinde futbolcu alacakları ödenmezse otomatik olarak serbest kalıyorlar. Bu kural sadece Samsunspor’a özel değil, UEFA kriterleri gereği bütün kulüpler bu kurala tabi tutuluyor. Futbolcular serbest kalınca puan cezası gelmesi söz konusu değil. Transfer tahtamız da kapalı” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER