Özköylü: 'Skor olarak kaybettik'

Samsunspor, sahasında ilk yenildiğini Eskişehirspor'a karşı aldı.

Özköylü: 'Skor olarak kaybettik'
Samsunspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, maçın ardından, Sahalarında ilk kez maç kaybettiklerini söyledi.
İlk 30 dakika çok iyi oynadıklarını ifade eden Özköylü, "Pozisyonlara giremezsek de rakip için çok tehditkar bir oyun ortaya koyduk. 2 golü de topu ayağımızdan kaybedip yedik. İşte ön taraftaki oyuncularını kalitesi ve bitirici vuruşu sonucu getiriyor. Belki o tür oyuncular bizde  olsa bu maç bizim lehimize 3-0 bitecek. Oyun anlamında kazandık ama skor anlamında kaybettik. Ben oyuncularımla gurur duyuyorum. Gerçekten karakter ortaya koyuyoruz sahaya ama kalitemiz belli. Eskişehirspor'un 1 tane oyuncusu bu takımın 3 katı. Buna rağmen bu kadar ezici oyun ortaya koyan takım tabi ki kaybetmeyi hak etmiyor ama Allah böyle nasip etti."
Oyuncuların maçı kazanmak adına her şeyi yaptığını vurgulayan Özköylü, "Sahada 2-0 geriye düşmemize rağmen 3-2 maçı çevirebilmek adına oyuncularımız her türlü mücadeleyi yaptı. Pozisyonlar ürettik, baskı kurduk ama gol bulamadık. Oyuncularımın verdiği emeği bu maçta alamadık ama biz doğru yoldayız" dedi.
Eskişehirspor Teknik Direktör Mehmet Tezcan,  Eskişehirspor Kulübü olarak Türk bayrağının yarıya indiği ve şehitlerin olduğu bir günde futbol konuşmak istemediklerini belirterek, basın toplantısından ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER