Özköylü: 'Samsunspor benim hayalimdi'

Samsunspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, sezon sonunda istifa edeceği yönündeki konuşmalarıyla ilgili net görüşünü açıkladı.

Özköylü: 'Samsunspor benim hayalimdi'

 Osman Özköylü, sezon sonunda istifa edeceği yönündeki konuşmalarıyla ilgili net görüşünü açıkladı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, kaybedilen Manisaspor ve Elazığspor maçlarının ardından gelen tepkiler üzerine sezon sonunda görevinden ayrılacağını açıkladı.
Taraftarların Manisaspor ve deplasmandaki Elazığspor maçlarından sonra teknik direktör Osman Özköylü'yü istifaya davetmesi üzerine yaptığı açıklamada, Samsunspor'da çalışmayı hep hayal ettiği için sonunu düşünmeden görevi kabul ettiğini söyledi.
Elazığspor maçının ardından 'sezon sonu Samsunspor'da olmayacağım" yönündeki açıklamalarına da değinen Özköylü, şöyle devam etti:

"Manisaspor maçından sonra bazı çatlak sesler çıkmıştı. Aynı şeyin Elazığspor maçından sonra da olması beni gerçekten üzdü ve yaraladı. Üzüntünün verdiği tepki olarak Samsunspor camiasındaki bir çok insanı üzmüştür. Ben bu kulübe ve şehre sevgim nedeniyle buraya geldim. Talihsiz kaybettiğimiz 2 tane maçtan sonra 3-5 tane taraftarın tepkisi tüm taraftara mal edemem. Bizi çok seven ve inan insan sayısının binlerce olduğunu biliyorum. 3-5 tane kendini bilmezin yaptığı tepkiyi ben zaten tüm taraftarlarımıza mal edemem. Herkes, ben bu kulübü geldiğimde bana, 'sen aptal mısın, transfer yasağı olan ve elinde hiç bir oyuncusu olmayan kulübü gidilir mi? Kendini bitireceksin, kariyerini bitireceksin' diyenlere rağmen gelmemin tek nedeni Samsunspor'a olan sevgimdir. Olumsuzlukları düşünmeden 3 dakikada Samsunspor'a gelmeyi kabul ettim. Ben Samsunspor'da çalışmayı hep arzu ettim. Daha önce çalıştığım kulüplerde bile bu taraftarların önünde olmayın Samsunspor'un teknik direktörü olmayı hep hayal ettim. Böyle bir fırsat geçtiği için tüm olumsuzluklara ve sonumun ne olacağını düşünmeden görevi kabul ettim."

 "Sezon sonu ayrılmaya kararlıyım"

Samsunspor'da görev almaktan şeref duyduğunu dile getiren Özköylü, şunları kaydetti:
"Ben Elazığspor maçından sonra bu tepkilerin devam edeceğini gördüğüm için böyle bir açıklamada bulundum. İyiyken her şey güzel, kötüyken her şey kötü olmamalıdır. Bizim burada yaptığımız fedakarlığın bu olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kulüp Başkanımız Erkurt Tutu ile görüşüp durum değerlendirmesi yapacağız. Ama ben sezon sonu ayrılmaya kararlıyım. Buraya gelirken sözleşmemin uzun süreli olmasını ben istedim.   Bu konuda bana kızan olmuştur, tepki gösteren olmuştur hatta bana kötü niyetli bağıranları da hoş görüyorum. Keşke başkalarının önünde yani deplasmanda bu hadise olmasaydı, burada kendi içimizde isteyen tepki gösterebilirdi. Özellikle o beni daha çok yaraladı. Kalan maçlarda fırtınalı denizden aldığımız bu gemiyi sakin limanı yanaştıracağız. Ondan sonra görevimizin yapanın huzuru ve mutluluğuyla geleceğimize bakacağım."
Özköylü, kendisini duygusal bir insan olduğunu da belirterek, "Ben içimden geçenleri konuşan bir insanım. Belki bundan birileri kırılıyor ve alınıyor ama hayatım boyunca hep doğru ve dik oldum. Bir şeyleri gizlemenin yanında olmadım. Belki doğruları hep söylediğim için insanlar beni çok sevmedi ve kabullenemedi ama ben içi dışı bir insanım. Öyle yalan dolan konuşacak insan değilim, kalbimdekileri söyleyen bir insanım."

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER