Özköylü: 'Avantajımızı korumak istiyoruz'

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, yarın sahasında Bandırmaspor ile adeta ölüm kalım savaşına çıkıyor.

Özköylü: 'Avantajımızı korumak istiyoruz'

Ligde düşme potası içinde bulunan Samsunspor ile Bandırmaspor, yarın 19 Mayıs Stadyumunda kozlarını paylaşacak. Yenen takımın ligde kalacağı ve yenilen takımın düşeceği maçta, her iki takımda mutlak galibiyet için sahada olacak.

Teknik direktörü Osman Özköylü, takımın çok zorlu süreçlerden bu noktaya ulaştığını söyledi.

Hem Bandırmaspor hemde kendileri açısından önemli bir maç olduğunu vurgulayan Özköylü, şöyle konuştu:

"Çok zorlu süreçlerden geldik buraya. Hala sıkıntılar devam ediyor. Buna rağmen önemli bir başarı gösterdiğimizi düşünüyorum. Yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen elimizden geleni yaptık. Daha iyisini yapabilir miydik, belki futbolcuların saha çıkarken kafası rahat olsa bunu yapabilirdik. Ama saha dışından destek beklediğimiz noktalarda alamadık." 

Saha dışı etkenlerden dolayı yıprandıklarına dikkati çeken Özköylü, "Alamadığımız o destekten dolayı futbolcularda bundan etkilendi, bizde etkilendik. Futbol sadece sadece sahada oynanan ve kazanılan bir oyun olmaktan çıktı, bu anlamda saha çıkan insanların kafasının her zaman rahat ve huzurlu olması gerekiyor. Biz bunu hiç yaşayamadık maalesef burada olduğumuz sürece, hep sıkıntılar ve problemlerde uğraştık. Buna rağmen dik durmaya çalıştık." ifadesini kullandı.

Rakiplerin çok daha gerisinde gelerek bu noktaya ulaştıklarına işaret eden Özköylü, şunları kaydetti:

"Yarıştığımız rakiplerimizin hepsi bizden puansal olarak öndeydi. Hepsini geçme başarısı gösterdik. En azından son maçta alınabilecek 3 skorun 2'si bize yarıyor. Bu da bizim için avantaj olacaktır.  İnşallah biz maçı kazanmak için saha çıkıyoruz ama 3 ihtimalin en azından ikisinin bize yaraması memnun edicidir. İnşallah biz maçı kazanacağız, yarın gerçek kimliğimizi saha yansıtacağız, futbolcular ve biz bu kulübe hizmetimizi en iyi şekilde tamamlayıp sezonu bitirmiş olacağız"

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER