Özköylü: "Ağır yenilginin sebebi sisteme uymamak"

Özköylü: "Ağır yenilginin sebebi sisteme uymamak"

Özköylü: "Ağır yenilginin sebebi sisteme uymamak"

TFF 1. Lig'de son 4 haftada sadece 1 puan alan Samsunspor'da Eskişehirspor maçında alınan 6-1'lik yenilginin sebebi ortaya çıktı.


Samsunspor, son 4 haftada peş peşe aldığı yenilgilerle çöküşe geçti. Kümede kalmak için en az 6 puana ihtiyacı bulunan Karadeniz ekibinde, teknik direktör OsmanÖzköylü, kötü sonuçları oyuncuların sisteme uymamasına bağladı.

Özköylü, basın mensuplarına Eskişehirspor maçından alınan 6-1'lik mağlubiyetin kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Beklenmedik bir sonucun ortaya çıktığını aktaran Özköylü, "Maç kaybedebiliriz ama böyle bir sonuç gerçekten beni inanılmaz özdü. Bunu mutlaka ve mutlaka telafi etmek zorundayız. Eksiklerimiz vardı, takımın ana iskeletinden 4 tane oyuncusunun olmayışı takımın tüm sistemini etkiledi. Oynattığımız oyuncuların istediğimiz mücadeleyi vermemesi maalesef ağır yenilginin sebebi oldu. Eskişehir maçında aylardır çok iyi yaptığımız sistem oyunu hiç yapmadık. Sistem ve uygulama anlamında hiç bir şey doğru değildi. Oyuncuların direk bireysel oynama gayreti bizi bu durama soktu. Bu tabi ki sonucun en büyük faktörlerinden birisi oldu" dedi.

- "Takımı ayağa kaldırmamız lazım"

Özköylü, şöyle devam etti:

"Mustafa Sevgi ve Hasan Kılıç cezası bitti, takıma dönüyor. Kenan Karışık ve Ahmet Burak Solakel sezonu kapattı. İkisinin de sakatlığı çok ciddi. Artık bu saatten sonra o eksikmiş bu eksikmiş mazeret aramadan kendi oyun sistemimizi doğru uygulayarak ve buna sadık kalarak sahada oynamamız gerekiyor. Çünkü biz sistem takımıyız, biz yıldız oyunculardan kurulu takım değiliz. Biz kazandığımız maçları ve aldığımız puanları da sistemin getirisi olarak aldık.Takım olarak tekrar ayağa kalmak için Giresunspor maçını kazanmamız gerekiyor" 

- Ligde kalmak için 6 puan gerekli

 Kümede kalmak için son iki haftada en az 6 puan almaları gerektiğine dikkati çeken Özköylü, "Tabi burada rakiplerimizin alacağı sonuçlarda önemli. Büyükşehir Gaziantepspor'da hedefe oynayan takımlarla oynayacak. Bizde 2 hafta hedefe ve son hafta maçımızı rakibimizle oynayacağız. Tabi bu maçlardan 6 puan aldığımızda ligde kalmayı garantileriz diye düşünüyorum." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER