‘ÖNCE ANTRENÖRLER EĞİTİLMELİ’

Yılport Samsunspor’un öncülüğünde kaleci antrenörü eğitimi bugün başlıyor. Teknik Menajer Yücel Uyar, “Antrenörleri eğitmeden, genç kalecileri ve genç futbolcuları eğitmek çok sağlıklı olmuyor. Önce onlara eğitim vereceğiz” dedi

‘ÖNCE ANTRENÖRLER EĞİTİLMELİ’

YETENEKLİ KALECİLER DE DAVET EDİLDİ
Yılport Samsunspor Kulübü tarafından organize edilen Kaleci eğitim semineri ve Kaleci kampı TFF Kaleci Antrenör Eğitmeni Rasim Kara tarafından verilecek seminerle bugün başlıyor. İki gün sürecek olan seminer Nuri Asan Tesisleri’nde saat 10.00’da teori ve öğlenden sonra sahada pratik çalışmalarla devam edecek. Yılport Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, “Bölgemizde kaleci antrenörü eğitimi yapıyoruz. Samsunspor’un, amatör takımların ve Amasya, Tokat, Çorum, Ordu, Sinop olmak üzere çevremizdeki illerde de görev yapan kaleci antrenörlerini davet ettik. Ayrıca oradaki yetenekli küçük yaşta olan kalecileri de davet ettik. İlk antrenör eğitimimiz. Şöyle düşünüyoruz. Antrenörleri eğitmeden, genç kalecileri ve genç futbolcuları eğitmek çok sağlıklı olmuyor. Önce onlara eğitim vereceğiz. Hangi yaş gruplarını nasıl çalıştıracakları ile ilgili. Türkiye’nin kendi yaş grubunda uzmanlaşmış en iyi eğitimcileri getirerek destek vereceğiz.

ALT YAPI DA SIKI TAKİP

Kırmızı-beyazlı kulübün alt yapı çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Teknik Menajer Yücel Uyar, “Alt yapı ile ilgili 14, 15, 16,17 yaş grubunda bizde oynamayan, süre alan 15 kişiye yakan arkadaşları oynayabilecekleri kulüpte takip edeceğimizi kendilerine bildirdik. Samsunspor’un oyuncu kadrosunu, özellikle alt yapıda doldurma niyetindeyiz. Yetenekli futbolcuları iyi tarayarak Samsunspor’a kazandırmak istiyoruz. 12, 13 yaş gruplarının şu anda maçları var. Onlar takip ediliyor. Hedefimiz en iyilerini, en yeteneklerini Samsunspor’a kazandırıp, 4-5 yıl içinde Samsunspor’a hazır hale getirmek. Tesislerimizde inşallah en kısa sürede hallolursa, Genk’le işbirliği anlaşmamız var. O da hayata geçtiğinde her şey daha iyi olacak” diye konuştu.

Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER