‘ÖMRÜMÜN KULÜBÜNE İMZA ATTIM’

Yılport Samsunspor’da Genel Menajer Mustafa Aztopal dönemi dün atılan imzalarla resmen başladı. Aztopal, “Ben Samsunluyum, Samsunsporluyum. Çocukluğumun, gençliğimin, ömrümün kulübüne imza attım. Dolayısıyla benim için gerçekten onur verici bir an” dedi

‘ÖMRÜMÜN KULÜBÜNE İMZA ATTIM’

Yılport Samsunspor'da Genel Menajerlik görevine Mustafa Aztopal getirildi. Aztopal için Nuri Asan Tesisleri'nde Başkan İsmail Uyanık ve Basın Sözcüsü Suat Çakır'ın da katıldığı imza töreni düzenlendi. Yılport Samsun’da göreve başladığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Mustafa Aztopal, Benim için gerçekten tarihi bir an. Çünkü ben Samsunluyum, Samsunsporluyum. Çocukluğumun, gençliğimin, ömrümün kulübüne imza attım. Dolayısıyla benim için gerçekten onur verici bir an. Futbol sektörüne profesyonel olarak girdiğim andan itibaren kafamdaki, kalbimdeki tek istek Samsunspor’a gelerek profesyonel olarak çalışmaktı. Bugün bu fırsatı yakaladığım için mutluluk duyuyorum. Ayrıca bu konuda bana destek olan Yüksel Yıldırım ve Mustafa Erkanat’a teşekkür ediyorum” dedi.

‘BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAĞIM’

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aztopal, “Uzun yıllar finans sektörlerinde çalıştım. Son 8 senedir futbolda profesyonel olarak çalışıyorum. Liverpool Üniversitesi’nde Futbol Enstitüsü üzerine yüksek lisans yaptım. Türkiye’ye dönüşte Kasımpaşa Sportif Faaliyetler A.Ş.’de 3 sene boyunca icra kurulu üyeliği ve genel müdürlük görevlerinde bulundum. Sonrasında 2 sene Azerbaycan’ın köklü kulüplerinden Gabala’da sportif direktörlük görevinde bulundum. Son 1.5 senedir Hollanda takımlarından Fortuna Sittard’da görev aldım. İlk gittiğim sene kulüp 2’nci ligdeydi. Bizimle beraber Süper Lige yükseldi. Bu sene 6 ay boyunca da güzel işler yaptık. İyi bir yerde bıraktık ve evimize geldik. Çok mutluyuz. Samsunspor ile ilgili çok büyük hedeflerimiz var” diye konuştu.

‘BAŞARI VAAD EDİYORUZ’

Aztopal, “Samsunspor taraftarına başarı vaat ediyoruz. Yürekten çalışmayı taahhüt ediyoruz. En büyük hedefleri burada gerçekleştirmeyi arzu ediyorum. Samsunspor bizim hayalimiz, rüyamız ve geleceğiz. Dolayısıyla en büyük başarıları elde etmek için buraya geldik. Zaman içerisinde yapacağımız stratejik detaylarla bunu ortaya koyacağız ama hedeflerimiz çok büyük” ifadelerini kullandı. Mustafa Aztopal’ın Yılport Samsunspor’a büyük katkılar sağlayacağını belirten Basın Sözcüsü Suat Çakır ise, Mustafa Aztopal’ı takip ettiklerini ve kulüp için iyi işler başaracağına inandığını söyledi. Konuşmaların ardından Mustafa Aztopal, sözleşmeyi imzalayarak Yılport Samsunspor’un Genel Menajer oldu. 

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER