Okullarda tarama başladı

Anakentspor voleybol alt yapısına sporcu kazandırmak için okullarla görüşmelerini sürdürürken, anlaşmaya vardığı okullarda da taramalara başladı.

Okullarda tarama başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor voleybol alt yapısına sporcu kazandırmak için okullarla görüşmelerini sürdürürken, anlaşmaya vardığı okullarda da taramalara başladı.

Kırmızı-beyazlı kulüp, okullarla iş birliği yaparak 2006-2010 yılları arasında doğan yetenekli çocukları keşfetmek başlattığı projede dün sahaya inildi. İlkadım Sakarya Ortaokulu’na giden Voleybol Alt Yapı Koordinatörü Taşkın Taşkıran, Antrenörler Refayi Bektaş, Çağatay Bolat ve Ayfer Fil okulun bahçesine voleybol filesi kurdu. Okulda daha önceden belirlenen öğrenciler, bahçede oluşturulan voleybol sahası testlere tabi tutuldu.

Voleybol maçının da oynandığı taramada antrenörler sporcuları değerlendirerek yetenekli olanları kulübün alt yapısına kazandırılacak. Voleybol Şube Sorumlusu Yılmaz Kara, “Şu an görüştüğümüz okullarda seçmelere başladık. Ayrıca projemize henüz görüşmediğimiz okullardan da talep geliyor. Bizim hedefimiz ilimizdeki yetenekli çocuklarımızı spora kazandırmak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER