Oğuz Sarvan İstifa Etti

Pierluigi Collina için düzenlenen yemek, büyük bir tatsızlıkla sonuçlandı. Türkiye Futbol Federasyonu Hakem Direktörü Oğuz Sarvan, yemekte kendisine yapılan saygısızlık üzerine görevini bıraktı.

Oğuz Sarvan İstifa Etti
DAVETE ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI

İlginç olay şöyle gelişti: Hakem semineri için  İstanbul'a davet edilen  Collinaonuruna Florya'daki bir lokantada yemek düzenlendi. Bu yemeğe  Yıldırım Demirören,  Fatih Terim,  Kuddusi Müftüoğlu ve FIFA kokartlı hakemlerin yanısıra MHK üyeleri de katıldı.

OĞUZ SARVAN YAN MASAYA OTURTULDU

Salonun ortasında bulunan kare şeklindeki masaya  Collina'yla birlikte futbolumuzun önde gelen isimleri oturdu. Fakat  Oğuz Sarvan'la birlikte bazı gözlemciler ve genç hakemler, kenardaki bir masaya oturtuldu.

HAKEM CAMİASI DUYARSIZ KALDI

Habertürk gazetesinin haberine göre; bunu gören  Yıldırım Demirören, "Hocam, orada oturmanız doğru değil. Çok kenarda kaldınız. Birlikte oturmamız gerekir" diyerek Sarvan'ı kendi bulunduğu masaya çağırdı. Sarvan da kabul etti. Demirören bu nezaketi göstermesine karşın, hakem camiasındaki bazı kişiler duyarsız kalmayı tercih etti.

"BARDAĞI TAŞIRAN DAMLA"

Ertesi gün düzenlenen seminerin ardından FIFA hakemleri ile kısa bir görüşme yapan  Oğuz Sarvan, "Eski bir MHK başkanıyım. Sizler de benim kardeşimsiniz... Hepiniz dostumsunuz. Bu camiada maaşlı bir memur olarak görülmemem gerekirdi" diyerek görevini bıraktığını duyurdu. Sarvan'ın bu istifası, "bardağı taşıran damla" olarak değerlendirildi. Mevcut MHK ile Sarvan arasındaki yetersiz iletişimin istifayı getirdiği öğrenildi. Bu istifanın özellikle Süper Lig hakemleri arasında büyük üzüntü yarattığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER