O prim hala ödenmedi

Samsunspor Yönetim Kurulu’nun, geçen sezonun son maçında futbolculara belirlediği ligde kalma primini hala ödemediği ortaya çıktı. Bazı futbolcuların ise alacaklarını tahsil etmek için federasyona başvurmaya hazırlandığı belirtildi.

O prim hala ödenmedi

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’daki maddi sıkıntılar devam ediyor. Geçen sezon zor bir dönemden geçen Samsunspor, 2016-2017 futbol sezonunda ligde kalma şansını son maça bırakmıştı. Kırmızı-beyazlıların ligde tutunabilmesi için evinde oynayacağı Bandırmaspor maçından en az bir puan alması gerekiyordu. Böylesine kritik bir maç öncesi Samsunspor Yönetim Kurulu, bir toplantı yaparak futbolculara verilecek prim için karar almıştı. 

30 MAYIS’TA ÖDENECEKTİ
Yönetim aldığı kararı resmileştirerek karar defterine işlemişti. Alınan kararda ise futbolculara 25 bin TL prim verilmesi ve takımın ligde kalması durumunda bu paranın da 30 Mayıs 2017 tarihine kadar oyuncuların hesaplarına yatırılacağı yazıyor. Bu primi sözlü olarak artıran yönetimin hala futbolculara ödeme yapmadığı ortaya çıktı. O dönemde takımda olan birçok oyuncunun ise primlerini ve eski alacaklarını almak için federasyona başvurmaya hazırlandıkları belirtildi. Fatih TUTAR
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER