‘MİLLET BAHÇESİ’NE ŞEHİTLER ANITI YAPILACAK

Samsun’da millet bahçesine dönüştürülmek için yıkılan eski 19 Mayıs Stadyumu’nun için Samsunspor'’un futbol şehitlerinin anıtı yapılacağı bildirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Samsun'da yapacağımız millet bahçesinde Samsunspor'un anısını yaşatacağımız ve gelecek nesillere bu hatıraları devredeceğimiz bir anıt yapılacak” dedi

‘MİLLET BAHÇESİ’NE  ŞEHİTLER ANITI YAPILACAK

MÜJDEYİ KARAASLAN VERDİ!

Samsun'da millet bahçesine dönüştürülmek için yıkılan eski 19 Mayıs Stadyumu'nun için Samsunspor'un futbol şehitlerinin anıtı yapılacağı bildirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülmek için yıkılan eski 19 Mayıs Stadyumu'na Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile deplasmanda oynayacağı Türkiye Süper Lig karşılaşmasına giderken Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden 'futbol şehitleri' için anıt yapılacak.

‘O KAZA ASLA UNUTULMAYACAK’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, yıkımı devam eden stadyumunda incelemelerde bulundu. Burada konuşan Karaaslan, Samsunspor'un geçmişteki yaşamış olduğu kazanın asla unutulmayacağını belirterek, "Samsunspor kafilesi 1989 yılında Türk futbol tarihine geçen çok acı bir trafik kazası yaşadı. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan ve Zoran Tomic vefat etti. Şimdi Samsunspor'un kulüp başkan yardımcılığını üstlenen Emin Kar gibi birçok sporcusu ise sakat kaldı. O günden bugüne Samsunspor’a sevdalı olmak mağlubiyetine üzülmek, galibiyetine sevinmek kadar aynı zamanda bu büyük acıyı yaşamış olmaktan dolayı başka bir bağa dönüştü. Takımız o kaza ile birlikte kırmızı-beyaz renklerine bir de 'siyahı' ekledi" şeklinde konuştu.

‘GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI’

Karaaslan, kendilerine gelen talep üzerine Samsunspor'un futbol şehitlerinin anıtının millet bahçesi içinde olması için gerekli çalışmaları yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Millet Bahçesi Samsun'un gözde alanı haline gelecek, dolayısı ile bizim bir gözdemiz daha var, o da Samsunspor. 'Neden her ikisi de aynı alanda birleşmesin' diye düşündük. Onun üzerine biz çalışma başlattık. Önce projeyi yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile konuyu paylaştık. Sağ olsunlar onlarda bu projeye destek verdiler. Artık Samsun'da yapacağımız Millet bahçesinde Samsunspor'un anısını yaşatacağımız ve gelecek nesillere bu hatıraları devredeceğimiz bir anıt yapılacak. "

‘BEN ONU BUNU BİLMEM, SAMSUNSPORLUYUM’

Karaaslan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları'nın kendisi ile yaptığı bir röportajda, ‘dünyaca ünlü futbolcuları tanıyor musunuz?’ sorusuna "Ben onu bunu bilmem Samsunsporluyum" diye cevap verdiğini anımsattı. Karaaslan, videoyu Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık'a izlettirdi. Uyanık ise, Millet Bahçesi içinde Samsunspor'un futbol şehitlerinin anıtının yapılmasının kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER