Martina Hingis Türkiye'ye Geliyor

Tenis denilince akla ilk gelen isimlerden Martina Hingis ve Pat Cash, Eylül ayında düzenlenecek "TEB BNP Paribas Tennis Stars" etkinliği için Türkiye'ye geliyor.

Martina Hingis Türkiye'ye Geliyor
Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) organizasyonuyla, Türkiye Tenis Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenecek turnuva öncesi Çırağan Sarayı'nda tanıtım toplantısı yapıldı. 

"BU ORGANİZASYONUN İÇİNDE BULUNMAKTAN, ELÇİSİ OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM"

İstanbul'a daha önce gelmediğini belirten Martina Hingis, "Bu ziyaretim etkinlik lansmanı ve reklam filmi çekimleri içindi. Şimdi kısa olacak ama ileride mutlaka daha uzun kalmayı planlıyorum. Reklam filmi çekimleri benim için çok heyecan vericiydi. Pat Cash'le caddenin kapatıldığı güvenlik önlemlerinin alındığı sokaklarda bir daha yaşayamayacağım bir deneyim yaşadım. Çekimler sırasında 12-14 yaşında çocuklarla sokakta tenis oynadık. Çok heyecan vericiydi. Amerika Açık sonrası Eylül ayındaki organizasyonda bulunacağım için çok mutluyum. Bu organizasyonun içinde bulunmaktan, elçisi olmaktan onur duyuyorum" diye konuştu. 

"TÜRKİYE'DE TENİSİN ÇOK SEVİLDİĞİNİ GÖRDÜM"


İstanbul ile tanışmasının çok eski yıllara dayandığını belirten Pat Cash ise, "15 yıl önce antrenörlük kliniği gerçekleştirmek için buraya geldim. İlk kez Türkiye'ye gelirken, Türkiye'de tenisin bu sevildiğine dair fikrim yoktu. Geldiğimde tenise olan ilginin küçümsenemeyecek düzeyde olduğunu, Türkiye'de tenisin çok sevildiğini gördüm. Sonraki süreçte birçok proje ve etkinlik için İstanbul ziyaretlerim devam etti. Şimdi Eylül ayında gerçekleşecek bu heyecan verici etkinliğin içinde olmaktan da oldukça heyecan duyuyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER