KİTABININ HİKAYESİ GERÇEK MEDYA’DA BAŞLADI

Yılport Samsunspor’un eski futbolcusu İsmail Durmuşoğlu, anılarını anlattığı bir kitap yazdı. Kitabının yazmasına neden olan olayın ise Radyo Gerçek’te katıldığı bir programdan sonra Gazete Gerçek’te ‘Kağıttan top yapardık’ başlığı ile yayınlanan haber olduğunu söyledi

KİTABININ HİKAYESİ  GERÇEK MEDYA’DA BAŞLADI

HABERİN BAŞLIĞINI KİTABININ İSMİ YAPTI

Yılport Samsunspor’un eski futbolcusu İsmail Durmuşoğlu, hayatını ve futbol kariyerindeki anılarını anlattığı bir kitap yazdı. ‘Kağıttan top yapardık’ başlığını verdiği kitabın hikayesinin ise Radyo Gerçek’te Ercüment Gül tarafından sunulan ‘Efsaneler Unutulmaz’ isimli programa katılmasının ardından başladığını söyledi. Kitabıyla ilgili bilgi veren Durmuşoğlu, “1977-1978 yılında Ladik’te kampaydık. O dönem gazetelerin kamptan notları vardı. En çok çalışan, en iyi topa vuran oyuncular gibi. Ben de en çok okuyan futbolcuydum” dedi.

‘ÇIKAN HABER BENİ TEŞVİK ETTİ’

Kırmızı-beyazlı formayı 4 sezon giydiğini söyleyen Durmuşoğlu, “O dönem iki sene 1. Lig, iki sene de 2. Lig’de oynadım. 2017 haziran ayında Radyo Gerçek’te Ercüment Gül tarafından hazırlanan ve sunulan ‘Efsaneler Unutulmaz’ isimli programa katıldım ve 40 dakika canlı yayında sohbet ettik. Hatta çok kullandığım bir cümle vardı. ‘Kağıttan top yapardık’ diye. Radyodaki sohbetimiz Gazete Gerçek’te ‘Kağıttan top yapardık’ başlığı ile haber olarak yayınlanan haber beni teşvik etti. 37 yıldır edebiyat öğretmeniyim. Bu kitabın hazırlanışının başkahramanı Ercüment Gül’dür. Kitabımın içinde anılarıma yer verdim” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER