‘KENDİZİ ÜST LİGLERE ADAPTE EDİN’

Yılport Samsunspor taraftarının kağıt bilet yerine passolig kullanması konusunda çağrıda bulanan Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, “Taraftarımız kendilerini üst liglere adapte etsinler. Biz burada kalıcı değiliz. Ben bütün giriş noktalarında olanı biteni görüyorum” dedi

‘KENDİZİ ÜST LİGLERE ADAPTE EDİN’

‘TARAFTAR ÖZERKTİR’

Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, taraftar ile ilgili yaptığı açıklamada çağrıda bulundu. Başkan Uyanık, “Kimse kimsenin maaşlı memuru değil. Taraftara talimat veremeyiz. Taraftarla seviyeli bir ilişkimiz olmalı. Taraftar özerktir, ortak sevda Samsunspordur. Bundan dolayı bir menfaat birliği var. Biz yöneticiler olarak iyi bir takım yarıştırırsak, onlar da bu coşkunun içinde olurlar. Biz Samsunspor olarak isteriz ki, bedavacılığa alışmadan, Samsunspor imkanlarından faydalansınlar” dedi.

‘BİZ DE TARAFTARIZ’

Samsunspor’a zarar vermemek istememenin hareket tarzının belli olduğunu söyleyen Başkan Uyanık, “Bizim taraftarımızdan bir sıkıntımız yok. Biz tribünde daha coşkulu, daha koordineli bir şekilde hareket eden, hakemin Samsunspor’un hakkını yememesi için baskı oluşturan bir ortam oluşturmalıyız. Biz iyi sonuçlar alabilirsek, coşkulu taraftarımız da bizi yalnız bırakmayacaktır. Taraftar bizden belirli ölçüde bir şey istiyorsa, biz de belirli ölçüde isteyebiliriz. Biz de taraftarız ve onların ne isteyeceğini bildiğimiz için ona göre davranıyoruz” diye konuştu.

‘ANGARYA ORTADAN KALKAR’

Taraftarın kağıt bilet almaktan uzaklaşarak, passolig kullanmaya başlaması gerektiğini söyleyen Başkan Uyanık, “Biz şampiyon olacağız diyorsak, bu konuda şüphemiz yoksa önümüzdeki yıl zaten kağıt bilet olmayacak. Taraftarların da passolig kullanmayı öğrenip, kartına bilet yüklemeyi bilmesi lazım. Bu konuda bizler de kendilerine yardımcı olalım. Böylelikle maç günleri stat çevresinde uzun bilet kuyrukları oluşmaz ve bir angarya ortadan kalkar” şeklinde konuştu.

‘BURADA KALICI DEĞİLİZ’

Başkan Uyanık, “Taraftar gelip eziyet çekiyor maça girmek için. Halbuki passoligi olsa bu sırayı beklemeyecek. Samsunspor taraftarı da bu teknoloji döneminde passoligi kullanmayı öğrenmeli. Başka kurumlarla kavga etmeye gerek yok, seyircimiz de bu imkanları kullanıp bizimle beraber yürüsün. Taraftarımız kendilerini üst liglere adapte etsinler. Biz burada kalıcı değiliz. Ben bütün giriş noktalarında olanı biteni görüyorum. Bütün memur arkadaşlardan rica ediyorum ters düşmeye gerek yok. Seyircimize nazik, yumuşak ve üsluplu davranın, başka bir sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER