'Kazanarak başlamak istiyoruz'

Naim Süleymanoğlu Ragbi 1. Ligi’nde yer alan Samsun takımı Olympian Sharks Ragbi Kulübü, yarın sezonun ilk maçında Ankara Üniversitesi’ni konuk edecek

'Kazanarak başlamak istiyoruz'

Türkiye Ragbi Federasyonu, 2017-18 sezonunda 10. Yaşına giren Türkiye Ragbi Liglerine ‘Naim Süleymanoğlu 1. Ligi’ ile start veriyor. Olympian Sharks Ragbi Kulübü ise sezonun ilk maçında yarın Ankara Üniversitesi’ni konuk edecek.

Samsun eski 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak olan müsabaka saat 15.00’de başlayacak. Olympian Sharks Ragbi Kulüp Başkanı Erkan Göröl, “2017 yılında yapılan yeniden yapılandırma sonucu ülke çapında play-off turlarına dahil edilen tüm takımlar, bu turun sonuçlarına göre 1. ve 2. Lig olarak sınıflandırılmıştı. 3-4 Şubat tarihlerinde başlayacak olan 1.lig, İstanbul, Ankara ve Samsun şehirlerinden toplam 8 takımı içeriyor. Bu takımlar Şubat-Mayıs ayları arasında birer kez karşı karşıya gelecek ve sıralamayı 1. bitiren takım, ‘Türkiye Şampiyonu’ unvanına ulaşacak” dedi.

‘KAZANARAK BAŞLAMAK İSTİYORUZ’

Başkan Göral, “Takımımız pazar günü Samsun eski 19 Mayıs Stadyumu’nda Ankara Üniversitesi ile saat 15.00’de karşı karşıya gelecek. Lig aynı zamanda Türkiye Ragbi Milli Takımı’nın Rugby Europe Gelişim Grubu’nda oynayacağı Karadağ ve Bulgaristan maçları için de hazırlık niteliğinde. Milli Takım’ın bu karşılaşmaları kazanması halinde ‘Konferans 2 Güney’ grubuna yükselme şansı bulunuyor. Olympian Sharks Ragbi Kulübü olarak ligi en iyi yerde tamamlamak istiyoruz. Sezonun ilk maçını kazanarak lige moralli başlamak istiyoruz. Samsunlu spor severleri karşılaşmamızı izlemeleri için stada davet ediyoruz” diye konuştu. 
Mustafa ATASEVEN
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER