KARŞIYAKASPOR’A FİZYOTERAPİST DESTEĞİ

Karşıyaka Spor Kulübü’ne fizyoterapist eli değdi. Fizyoterapist Betül Yazıcı Kök, futbolculara kasların güçlendirilmesi ve hafif sakatlıklar durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi

KARŞIYAKASPOR’A FİZYOTERAPİST DESTEĞİ

Samsun amatör futbolunun köklü kulüplerinden biri olan Karşıyakaspor’da oyunculara fizyoterapist desteği verildi. Gazi Devlet Hastanesi’nde görevli olan Fizyoterapist Betül Yazıcı Kök, kulübün antrenman sahasına giderek futbolculara bilgiler vererek egzersiz yaptırdı. Kulüp Başkanı Mithat Kurumahmutoğlu, “Samsun’da amatör futbolda ilklerin takımı olan Karşıyakaspor, Dr. Semra Öden ve işkadını Gülderen Semizoğlu’nun yönetimine katarak, kadın yöneticileri amatör futbol ailesinde ilk olmuştur.  13 yılda üç kez Samsun’umuzu Türkiye Şampiyonası’nda temsil eden Karşıyakaspor 16 kez de farklı yaş gruplarında şampiyonluk kupasına ulaşmıştır” dedi.

‘GEREKLİ DESTEĞİ VERİYORUZ’

Başkan Kurumahmutoğlu, “36 yıllık kulüp tarihinde ilklere imza atan kulübümüz sporcu çocuklarımıza idman sahasında Gazi Devlet Hastanesi’nin fizyoterapisti Betül Yazıcı Kök, vücut kaslarının güçlendirilmesi idman ve maçlarda hafif sakatlanmalarda neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verdi. Çatımız altında bulanan sporculara imkanlarımız dahilinde desteği veriyoruz. Öncelikli amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, spor aracılığı ile topluma faydalı bireyler haline getirmek” diye konuştu.

‘KONU GENÇLER OLUNCA DURAMAZDIM’

Başkan Yardımcısı Gülderen Semizoğlu ise, “Sporcu gençlerimize düzenli olarak fizyoterapist ve psikolog ile destek oluyoruz. Kulüp olarak amacımız gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak,  topluma faydalı birey haline getirmek” ifadelerini kullandı. Fizyoterapist Betül Yazıcı Kök de, “Konu spor ve gençler olunca duramazdım. Gençlere sporcu sağlığı hakkında bilgiler verdik. Onlara faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Gençlerimiz ve Karşıyakaspor’un her davetinde seve seve gelirim. Bütün toplumsal faydalara varım” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER