İstifa söylemlerine açıklık getirdi

Samsunspor teknik direktörü Engin İpekoğlu, Atakum Belediyespor ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında ''istifa'' söylemlerine açıklık getirdi.

İstifa söylemlerine açıklık getirdi

İpekoğlu basın toplantısında,  “Zaman zaman yapmış olduğumuz üstü kapalı söylemlerin, esprilerin içerisinde mutlaka gerçek payı vardır dememizin amacı işlerin biraz daha çabuklaşmasıydı. Yoksa ayrılmalar yaşandığı zaman istifa eder çeker giderdik. Bunlara rağmen burada kalıyorsak, durum bellidir. Futbolcularımızın alacakları ödenecek mi? Transfer tahtası açılacak mı? Kafalar da hala soru işaretleri var. Bu soru işaretleri biran önce bitsin ki biz de takımımızın başarısına kanalize olalım. Futbolcuların ödemeler konusundaki sıkıntısı bize ve camiaya yansıyor. Bu sıkıntıların en kısa sürede giderilmesini istiyoruz” dedi.

Futbolcuların kafalarının rahat etmesini istiyoruz

Engin İpekoğlu, oyuncuların kafalarının rahatlaması gerektiğini belirtti. Gökay konusuna da değinen Samsunspor teknik direktörü, ''“Biz her sabah kalktığımızda acaba bir oyuncumuz gitti mi diye düşünüyoruz. Gökay antrenmana gelmedi. Belki de gidecek. Kentimizdeki dinamikleri harekete geçirmek adına yapmış olduğumuz üstü kapalı söylemlerin amacı budur. Teknik açıdan bakıldığında futbolcuların kafalarının rahat etmesini istiyoruz. Önümüzdeki maça maddi sıkıntıları aşmış bir şekilde çıkmak istiyoruz. Gökay haklıdır. Bir kısım futbolculara paralar ödenirken Gökay’a ödenmedi. Şu anda paralarını alan, yarısını alan ya da hiç almayan oyuncularımız var. Bu şekilde önümüzdeki maça çıktığımızı düşünemiyoruz. Düşününce de sıkıntıya giriyoruz. ''şeklinde konuştu.

İstifayı düşünseydik 6 futbolcu birden gittiği zaman istifa ederdik

Engin İpekooğlu, ödemelerin yapılmasını beklediklerini kaydederken ödeme işlemlerinin bitmesinin ardından teknik taktik çalışmalarında fayda getireceğini açıkladı. İpekoğlu, ''Biz de istiyoruz ki ödemeler yapılsın da biz de taktik teknik işlerimize bakalım. Antrenmanda dahi oyuncularımızdan yüzde 100 performans alamıyoruz. İstifayı düşünseydik 6 futbolcu birden gittiği zaman istifa ederdik. Cuma gününe kadar bu işlerin hallolmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER