İşte Sözeri ve Kalpar gerçekleri

Teknik Direktör Alpay Özalan’ın istifasından sonra Samsunspor’un Erkan Sözeri ve Hüseyin Kalpar ile neden anlaşamadığı ortaya çıktı

İşte Sözeri ve Kalpar gerçekleri

Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu’nun takımın başına getirmek istediği Erkan Sözeri ile Hüseyin Kalpar’ın neden kırmızı-beyazlı ekiple anlaşamadığı ortaya çıktı. Alpay Özalan’ın istifasından sonra Samsunspor ilk olarak Erkan Sözeri’ye teklif götürdü. Fakat Sözeri, Süper Lig’den 1 ekiple anlaşacağını söyleyip Samsunspor’un teklifini geri çevirdi. Ardından ise Sözeri, TFF 1. Lig ekiplerinden Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile anlaştı.

SEZON ÖNCESİ SÖZERİ’YE TEKLİF
Alpay Özalan’dan önce Samsunspor’un Erkan Sözeri’ye teklif götürdüğü ortaya çıktı. Sözeri ile temasa geçen Samsunsporlu yetkililerin kendisinden 3 gün süre istediği iddia edildi. Fakat aradan 1 hafta geçmesine rağmen yöneticiler Sözeri’ye geri dönmeyip Alpay Özalan ile sözleşme imzaladılar. Bunun üzerine Sözeri’nin ikinci teklifi kabul etmediği belirtildi. Samsunspor ardından mevcut yönetimle arası çok iyi olan Hüseyin Kalpar’a teklif sundu. 

KALPAR O PARALARI İSTEDİ
Fakat Samsunspor ile Hüseyin Kalpar ile tekrar anlaşamadı. 2010-2011 sezonunda Samsunspor’u şampiyon yapan Hüseyin Kalpar’ın şampiyonluk primiyle birlikte hala kırmızı-beyazlı kulüpten 320 bin TL alacağı olduğu ve bu parayı görüşmede nakit istediği ifade edildi. Kalpar’ın ayrıca 1 buçuk milyon TL’de para istediği iddia edildi. Bu rakamların yüksek gelmesi üzerine Samsunspor Kalpar’dan da vazgeçerek Engin İpekoğlu’nu takımın başına getirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER