İşte Samsunspor'un yeni teknik patronu!

Samsunspor'un teknik direktörü belli oldu

İşte Samsunspor'un yeni teknik patronu!
Engin Korukır’ın istifasından sonra Samsunspor Teknik Direktör Mehmet Altıparmak ile prensipte anlaştı. Altıparmak yarın Samsun’a gelerek Başkan Erkurt Tutu ile görüşecek

PRENSİPTE ANLAŞILDI

Samsunspor’da teknik direktörlük bilmecesi son buldu. Kırmızı-beyazlı ekip, Engin Korukır’ın istifasının ardından boşalan yeri Teknik Direktör Mehmet Altıparmak ile dolduracak. Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu’nun Altıparmak ile telefonda görüştüğü ortaya çıktı. Yapılan görüşmede Tutu, Mehmet Altıparmak ile prensipte anlaştı.

BOLU’DA TAKIMI İZLEYECEK

Tutu’nun daveti üzerine Altıparmak yarın Samsun’a gelecek. Başkan Erkurt Tutu ve Altıparmak özel bir görüşme yaparak aradaki ufak pürüzleri çözmeye çalışacaklar. Ayrıca Altıparmak’ın Başkan Tutu ile Bolu’ya gidip takımı burada izleyeceği öğrenildi. Önümüzdeki hafta içi ise Samsunspor’un Altıparmak ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

MEHMET ALTIPARMAK KİMDİR?

Futbola vedasından hemen sonra teknik direktörlük yapmaya karar veren Altıparmakeski teknik direktörü Ümit Kayıhan'nın yanında Kocaelispor'da yardımcı antrenörlük yapmaya başladı. 2006-2007 sezonunun kalan kısmı için Kartalspor'da teknik direktörlük görevine getirildi. Kartalspor'da görevi üstlendiğinde takım düşme hattında bulunuyordu. Buna rağmen Mehmet Altıparmak ile Kartalspor sezonun kalan kısmını oldukça başarılı geçirip ligi ikinci sırada bitirip 1. Lig'e yükselmeyi başarmıştır. Altıparmak daha sonra Tarsus İdman Yurdu'nu çalıştırmıştır. 2009-2010 sezonunda Konya Şekerspor takımının teknik direktörlüğünü yaptı ve bu görevinde bir buçuk sezon kaldıktan sonra 2010-11 sezonunun ortasında istifa etti. Aynı sezonunun ilerleyen haftalarında teknik direktör arayışında olan Altay'a transfer oldu. 19 kasım 2012 tarihinde ise Yeni Malatyaspor’un teknik direktörlüğüne getirilen Altıparmak daha sonra sırsıyla 1 sezon Kartalspor, ikişer sezon Alanyaspor ve Denizlispor’da görev yaptı.

Fatih TUTAR
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER