İkinci devre daha güçlü takım izleyeceğiz

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, ikinci devre daha olgun ve güçlü bir takım izlettireceklerini söyledi

İkinci devre daha güçlü takım izleyeceğiz

PUAN OLARAK İYİ YERDEYİZ

Ligin ilk yarısını değerlendiren Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “İlk devre yeni bir takım olduğumuz için belirli haftalara kadar zor geçeceğini biliyorduk. Çünkü bu uzun soluklu bir işti. Bunu yaklaşık 10 haftaya kadar hissettik ama ondan sonra takımımız tamamen oturdu. Baktığımız zaman 17 haftada 11 galibiyet 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldık. İstikrarlı bir görüntü, puan olarak da iyi bir yerdeyiz. Fakat üzerimizde 2 takım var. Bizi rahatsız eden taraf bu oldu. Sakaryaspor ve Sarıyer’in enteresan bir çıkışı oldu” dedi.

İSKELET KADROMUZU KURDUK

Takımın iskelet kadrosunun oluştuğunu ifade eden Taner Taşkın, “Bana göre biz tamamen minimum hata ile buraya kadar geldik. Böyle takımlar kurup, çok hüsran yaşayan takımlar biliyorum. Bizler kadro mühendisliği açısından, kadro yapılanması açısından doğru işler yaptık. Eğer bir kadro yapılanmasında yüzde 60 yapıyorsanız doğrudur. Ama biz yüzde 70’lere kadar geldik. Baktığımız zaman bu takıma 4-5 sene hizmet edebilecek bir takım kurduk. Ben ilerisi için Yılport Samsunspor’un ciddi bir iskeletin oluştuğuna inanıyorum” diye konuştu.

DOĞRU TRANSFERLER YAPIYORUZ

Transferler hakkında da bilgi veren Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Takıma gelen yeni transferlerde kısa sürede de olsa bir adaptasyon süreci olacak. Şu anda aldığımız ve alacağımız oyuncular takımlarında oynar pozisyondaydılar. Yani ligi ve yarışın içerisinde olan oyuncular. Onun için biz bu süreci kolay atlatacağımıza inanıyorum. Şu anda Onur Eriş geldi. Yılmaz Özeren cuma günü gelecek. Bir de stopere bir oyuncu gelecek. Ayrıca Erbaaspor’dan kaleci Nurullah ile anlaştık. Doğru yerlere doğru oyuncularla anlaştık. Antalya kampına da bu oyuncular katılacak” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER