İki taraftar dostluk mesajları

Yılport Samsunspor ile Sakaryaspor arasında oynanacak olan önemli karşılaşma öncesinde iki takımında taraftarları dostluk mesajları yayınladı. Taraftar grupları dostluk bağlarının devam edeceğini ve sosyal medya üzerinden tartışmalara girilmemesini istedi

İki taraftar dostluk mesajları

‘TARTIŞMA YARATMAKTAN KAÇININ’

TFF 2. Beyaz Grup’un 17. Haftasında Yılport Samsunspor’un, deplasmanda lider Sakaryaspor ile karşılaşacağı maç öncesinde iki takımın da taraftar grupları dostluk mesajları yayınladı. Samsunspor cephesinden, “Biran önce bu ligden kurtulup 55. yılımızda Süper Lig’e yükselmeye olan inancımızla bu hafta sonu Sakarya’dayız. Sakarya maçı öncesinde sosyal medyadan iki tribün arasında gereksiz yere ortamı germeye çalışmaktan tartışma yaratmaktan renktaşlarımızın kaçınmalarını istiyoruz. Biz bildiğimiz işe, tribünümüze odaklanalım. Takımımıza en iyi şekilde nasıl destek olabiliriz kendimizi buna hazırlayalım. Samsun tribünü ve Sakarya tribünü arasında yıllardır yaşanan dostane ilişkilerin sürdüğünü ve Pazar günü oynayacağımız maçta da eski dostlukların devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz” ifadeleri kullandı.

‘DOSTLUĞUMUZ İÇİNDE ÖNEMLİ’

Sakaryasporlu taraftarlar ise, “Pazar günü sahamızda oynayacağımız Samsunspor karşılaşması herkesin bildiği üzere 6 puanlık maç olup bizim için son derece önemlidir. Hatta son dönemlerin en önemli karşılaşmasıdır. Ancak dostluğumuz içinde bir o kadar önemli maçtır. Mazisi başarılarla dolu iki kulüp bugüne kadar birçok kez aynı kaderi paylaşmıştır. İki şehir takımı da geçirdiği trafik kazalarında verdiği şehitleriyle Türk futbol tarihinin en acı günlerinden birilerini yaşamışlardır. Geçtiğimiz 10 sene içerisinde Samsunspor ile karşılaşmadığımız için sosyal medya üzerinden resmi hesaplar dışından yapılan yorumlara ve paylaşımlara kimsenin aldırış etmemesi beklenmektedir” cümlelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER