‘HERKESİN MEMNUN OLMASI LAZIM’

Belçika'nın Genk Kulübü'yle yaptıkları anlaşmayla resmi çalışmaların 1 Temmuz’dan itibaren başlayacağını söyleyen Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, “Genk'in son 10 yılda altyapısından yetiştirip sattığı oyuncuların şu anda değeri 700 Milyon Avro civarında. Kulübün vizyonunun genişlemesinden ve bu faaliyetlerden herkesin de mutlu olması lazım” dedi

‘HERKESİN MEMNUN OLMASI LAZIM’

‘ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR’

Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Aztopal, “Altyapı konusunda Belçika'nın Genk Kulübü'yle anlaşmıştık. Onlarla 1 Temmuz'dan itibaren resmi çalışmalara başlayacağız. 1 Temmuz'da Genk'ten antrenörler Samsun'a gelecek ve antrenörlerimize eğitimler verilecek. Yine bizim antrenörlerimiz de Belçika'ya gidip onlarla çalışmalara katılacak. Bir yandan da altyapı tesisi konusunda çalışmalar sürüyor” dedi.

‘KADRONUN YARISI ALTYAPIDAN OLACAK’

Aztopal, “Genk'in Avrupa'nın en büyük liglerinde oyuncuları var. Hedefimiz bu anlaşmayla 5 yıl sonra kadronun yarısının yetiştirdiğimiz oyunculardan oluşmasını sağlamak. Genk'in son 10 yılda altyapısından yetiştirip sattığı oyuncuların şu anda değeri 700 Milyon Avro civarında. Böyle bir kulüple anlaştık. Bunlarla birlikte tüm sosyal sorumluluk projeleri içinde varız. Bunlar da göz ardı edilmemeli. Kulübün vizyonunun genişlemesinden ve bu faaliyetlerden herkesin de mutlu olması lazım” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER