Hedeflerinde dünya şampiyonluğu yer alıyor

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu hedeflerinde, Amerika’da düzenlenecek olan Dünya Salon Şampiyonası’nda şampiyon olmak olduğunu kaydetti.

Hedeflerinde dünya şampiyonluğu yer alıyor

2018 Salon Türkiye Şampiyonası, Samsun'da başladı. Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından İlkadım Okçuluk Tesislerinde düzenlenen şampiyonaya klasik ve makaralı yayda genç ve büyükler kategorilerinde ilk 32 sırada yer alan sporcular kıyasıya yarıştı. 2017 Salon Federasyon Kupası ve 2018 Salon Türkiye Şampiyonası sıralama turlarının sonucuna göre daha önce belirlenmiş milli takım baraj puanının en fazla 5 puan altında atmayı başaran sporcular, şampiyonanın son gününde yapılacak milli takım seçmelerine katılma hakkı elde edecek. 

Abdullah Topaloğlu, “Turnuvaya 191 sporcu katıldı. Geçen yarışmadan her kategoride ilk 32’ye giren sporcular bugünkü yarışmaya katılma hakkı kazanmıştı. Şubat ayında Amerika’da yapılacak Salon Dünya Şampiyonası’nın Milli Takım seçmeleri de aynı zamanda burada yapılıyor. Amerika’da Milli Takımımızı temsil edecek sporcular buradan belirlenecek. Cumartesi günü şampiyona sona erecek. Pazar günü de Milli Takım'a seçilen oyuncular belli olacak. Buradan seçilen toplam 12 kişi Okçuluk Milli Takımımızı Amerika’da temsil edecek. 4 kategoride 3’er kişi Amerika’ya gitmeye hak kazanacak. Kotamız 12 ama barajı aşan sporcular Milli Takım’da olacak. 12 kişi barajı aşamazsa kaç kişi barajı aşarsa o kadar kişi ülkemizi temsil edecek. Mete Gazoz, öngörülen baraj puanını bugün yaptığı atışlarla geçti. Böylece Milli Takım’a girmeyi başardı. Yasemin Ecem Anagöz, Yeşim Bostan ve Gizem Elmaağaçlılar da barajı geçtiler. 12 sporcunun barajı aşacağını sanmıyorum ama 7-8 kişinin Amerika’ya gitmeye hak kazanacağını umuyorum” dedi. Amerika’da düzenlenecek olan Dünya Salon Şampiyonası’nda şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER