‘HAYATTA DA SAHADA DA BİRLİKTEYİZ’

Bahçeşehir Koleji Samsun Basketbol takımı ile Samsun BESK, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle basketbol maçında karşı karşıya geldi. ‘Hayatta da Sahada da Birlikteyiz’ isimli proje kapsamında oynanan maç büyük ilgi gördü

‘HAYATTA DA SAHADA DA BİRLİKTEYİZ’

DOSTLUK MAÇI YAPILDI

Bahçeşehir Koleji Samsun Atakum Kampüsü’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ‘Hayatta da Sahada da Birlikteyiz’ projesi düzenlendi. Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü öğrencileri ve sporcuları, engellilerle iletişim kurmak, kısa süreliğine de olsa onların yaşadıklarını daha iyi hissetmek ve hissettirmek amacıyla Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile tekerlekli sandalye üzerinde dostluk maçı gerçekleştirdi. Bahçeşehir Koleji öğrencileri ve çalışanlarının katılım gösterdiği karşılaşmada çok heyecanlı anlar yaşandı. Sporun engel tanımadığını ve her şartta spor yapılabileceğini izleyicilere gösteren bu anlamlı karşılaşmayı çok sayıda öğrenci izledi.

‘EN BÜYÜK ENGEL İLETİŞİMSİZLİK’

En büyük engelin iletişimsizlik olduğunu belirten Bahçeşehir Koleji Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel gereksinimli vatandaşlarımızı okulumuzda ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduk. Hayatta hiçbir şeyin engel tanımadığını bir kez daha anlamış oluyoruz. En büyük engel iletişimsizliktir. Hepimiz insanız ve iletişim kurarak birbirimizi çok iyi anlayabiliriz. Önce bunu sağlamamız gerekiyor. Başta Samsun BESK Başkanı Yakup Özden olmak üzere antrenör, sporcu ve BK Basketbol takımı oyuncularımıza çok teşekkür ederim” dedi.

BİLET GELİRİ İLE MALZEME ALINACAK

Projenin gerçekleşmesine öncülük eden Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Naci Özfurat, Altay Kaşavar, Eylül İnan, Nil Sümer Beyhan, Mehmet Boyar, Elif Sude Gebeşoğlu ve Erva Torun; öncelikle böylesine anlamlı ve özel bir projeyi yürütmüş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen belirterek, “Hepimiz potansiyel engelli adayıyız. Bedensel engelli insanların hangi koşullarda mücadele ettiğini anlamamız, onlarla empati kurmamız açısından önemli bir organizasyondu. Sosyal sorumluluk çerçevesinde böyle bir proje içinde yer aldığımız için son derece gururluyuz. Projemize maç bileti satın alarak ve maçımızı izleyerek destek veren Bahçeşehir Koleji öğrenci ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bilet satışından elde ettiğimiz gelirle, Samsun BESK sporcularına spor malzeme desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandılar.

HEDİYER VERİLDİ

Bedensel engelin değil beyinsel engelin kendilerine zorluk yaşattığını ifade eden Samsun BESK Başkanı Yakup Özden ise, “Her sağlıklı insan birer engelli adayıdır. Fiziksel engeli aşmak için beyinsel engeli ortadan kaldırmak lazım. Bizim de en zorladığımız şey beyinsel engelleri aşmak. Bizlere destek veren ve böylesine anlamlı bir günde kapılarını açan Bahçeşehir Koleji yönetimi ve Karadeniz Bölge Koordinaörü Sayın Savaş Boyar’a teşekkür ederim” diye konuştu. Karşılaşmanın bitiminde Karadeniz Bölge Koordinaörü Sayın Savaş Boyar, Samsun BESK Başkanı Yakup Özden’e Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü flamasını takdim ederken, BK Samsun Basketbol Takımı Sporcuları, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin “Bilgisayar Destekli Tasarım” dersinde tasarladıkları projeyi, kulüp yönetici ve sporcularına hediye etti.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER